Home

May 2012

اجلاس مسکو و اتکا به “مذاکره برای مذاکره”

May 31, 2012

ظرفیت تحریم هایی که امکان همراهی چین و روسیه در شورای امنیت سازمان ملل را داشته باشد، فاصله زیادی با تحریم های کنونی ندارد و غرب ناگزیر است به سمت اقدامات یک جانبه روی بیاورد. از آنجایی که ریسک حمله نظامی به تاسیسات هسته ای ایران بالا است، لذا حکومت می پندارد که غرب هیچگاه از این گزینه استفاده نخواهد کرد و لذا وقتی در بن بست امکان ناپذیری تحریم های شدیدتر قرار بگیرد، با توجه به فشار های ناشی از وضعیت نابسامان اقتصادی دنیا لذا ناگزیر از کنار آمدن با حکومت است و اینجا نقطه ای است که حکومت می تواند با بهای بیشتری مصالحه را بفروشد.


انتخابات فرانسه و رادیو لندن

May 29, 2012

انتخابات اخیر فرانسه ناکارایی سانسور در برابر رسانه‌های تازه را نشان داد و مهمتر که اگر قوانین اصلاح نشوند، چنین به مضحکه بدل می‌‌شوند.


شهر خاکستری

May 29, 2012

ده‌ها تن از فعالان سیاسی، حقوق بشری، دانشجویی، روزنامه‌نگاران و هنرمندان خارج از ایران، جهت گرامیداشت یاد و زادروز زندانیان سیاسی متولد خرداد ماه، در شهر پاریس گرد هم آمدند. در این مراسم که به بهانه زادروز زندانیان سیاسی متولد خرداد ماه و با درخواست آزادی تمام زندانیان سیاسی و عقیدتی برگزار شد، نوشابه امیری، آزاده کیان، تقی رحمانی، اکبر عطری و سید ابراهیم نبوی سخنرانی کردند. همچنین در جمع میهمانان که طیف ‌ای متنوعی را در بر می‌گرفت، فعالان و چهره‌هایی چون اردشیر امیرارجمند، علی مزروعی، بیژن حکمت، هوشنگ اسدی، رضا معینی، حسن فرشتیان و دیگر روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی و حقوق بشری حضور داشتند.


اخوان‌المسلمين گرفتار دام پلوراليسم

May 26, 2012

اقدام اخوان‌المسلمین در معرفی نامزد برای ریاست جمهوری مصر تنها به تشديد تفرقه در درون سازمان منجر خواهد شد، سازماني که به نوبه خود قرباني روابط پيچيده با نظاميان و رقابت ميان سلفي‌هاست.


هسته اصلی بهاییت، وحدت عالم انسانی‌ست

May 26, 2012

از دیدگاه آیین بهایی هر دینی دو جنبه دارد: یک از منظر اصول کلی و اخلاقی و یک جنبه اصول اجتماعی. از دیدگاه آیین بهایی اصول اخلاقی برای همه ادیان یکی است٬ هیچ‌وقت تغییر نمی‌کند و همه ادیان آن را پذیرفته‌اند. مانند این‌که دروغ نگوییم٬ دزدی نکنیم و … به همین دلیل از نظر آیین بهایی همه ادیان یکی هستند. اما در ادیان یک اصول جزیی وجود دارد که صرفا با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقتصادی و سیاسی جوامع ایجاد شده‌اند.


شهر ممنوع

May 26, 2012

مجموعه عکس‌های هدی رستمی ـ “تصمیم گرفتم برای الهام‌گیری، جای دیگری رفته و جور دیگری ببینم: تهران. ایده‌ها از شهرگردی و عکاسی خیابانی کم کم به دغدغه خودم و انسان‌های اطرافم در شهر و کشوری رسید که دوست داشتم به تصویرش کشیده و جور دیگری آن را نشان دهم. این مجموعه عکس، بیشتر ایده‌پردازی و گفتن حرف‌هایی است که گویی سال‌هاست در این شهر ممنوع است”.


اصلاح‌گرایی بر بستر سنت

May 25, 2012

چارچوب‌هاي نظري و عملي آيت‌الله سيد موسي صدر بايد در وادي تفکرات، رفتارها و استنباط‌هاي احکام شرعي حوزويان، علما و مراجع ديده شود و خارج از آن قرار نگيرد.


آیت‌الله خامنه‌ای، یک زندگی ممنوع

May 25, 2012

اراده آیت‌الله خامنه‌ای به پنهان ماندن زندگی‌اش، ناشی از دو چیز است: حفظ جایگاه سیاسی و فراهم آمدن زمینه برای تقدیس مذهبی.


۳ خرداد ۱۳۶۱، خرمشهر آزاد شد

May 25, 2012

در روز سوم خرداد ۱۳۶۱، بیست و سه روز پس از آغاز عملیاتی که به آزادی خرمشهر انجامید و در نبردی بی‌سابقه، در حالی که آخرین تلاش‌های نیروهای عراقی برای به‌دست گرفتن ابتکار عمل جنگ بی‌نتیجه ماند، نیروهای ایران وارد خرمشهر شدند.


اتحادیه‌ی پول مشترک و قربانیان اروپا

May 23, 2012

با گذشت 35 سال از طرح رویاگونه‌ی هلموت اشمیدت برای ایجاد واحد پولی مشترک در اروپا، و 15 سال پس از تحقق این رویا، حالا بر همه آشکار شده است که کشورهای اروپایی به صورت واحد رشد نمی‌کنند و همه‌ی کشورها نمی‌توانند خودشان را با غول‌های صنعتی و اقتصادی اروپا تطبیق دهند. این در یونان به وضوح به چشم می‌آید. اینها نتیجه‌ی تلاش‌هایی‌ست که کشورهای قدرت‌مند اروپا و دو قطب آلمان و فرانسه برای حفظ واحد پولی مشترک اروپا در یونان انجام داده‌اند.


Oil falls on potential Iran deal, economy concerns

May 23, 2012

Oil fell on growing hopes of a deal with Iran


Atomic weapons ‘against Islam’

May 23, 2012

“The Iranian nation has never been seeking an atomic weapon”


‘Detailed proposal’ emerging at Iran nuclear talks

May 23, 2012

World powers holding talks with Iran


اظهارات علی مطهری درباره سپاه جنجالی شد

May 23, 2012

تظاهرات بسیجیان در مقابل مجلس


هر سه ساعت يک نفر در ايران اعدام شده است

May 23, 2012

گزارش مجموعه فعالان حقوق بشر


درخواست ایران از گوگل: اشتباه خود را تصحیح کنید

May 23, 2012

اخطار جمهوری اسلامی به گوگل


چراغ‌هایی که به خانه حرام و به مسجد رواست

May 17, 2012

در سالی که به نام «حمایت از تولید ملی» نام‌گزاری شده است، فقط تولیدکننده ضعیف ایرانی است که باید هزینه‌های تولید خود را با حذف ناگهانی یارانه‌ها چند برابر ببیند. وگرنه، مصرف کنندگانی چون مساجد و حسینیه‌ها، نیازمند هیچ‌گونه بهینه‌سازی نیستند!


دین‌ستیزی به‌ مثابه افیون توده‌ها

May 17, 2012

در مبارزه ما با سیستم‌های تبعیض نباید اجازه داد که خطوط برسازنده تبعیض که به دست حاکمان و از بالا ساخته شده، مسلمان را در برابر نامسلمان، شیعه را در برابر سنی، بی خدا را در برابر باخدا قرار دهد.


ضرورت ائتلاف طبقه کارگر با طبقه متوسط

May 17, 2012

گفتگو با محمد مالجو ـ ائتلاف طبقه متوسط و طبقه‌ کارگر بهترین راه پیوند خواست‌های سیاسی و صنفی است؛ البته مادامی که سران جنبش سیاسی قائل به نقشی “سربازگونه” برای کارگران نباشند.


پروژه برج میلاد شکست خورد

May 17, 2012

احداث فاز دوم مجموعه برج میلاد در حالی آغاز شده که این برج در رسیدن به اهداف گردشگری، بازرگانی و مخابراتی پیش‌بینی شده برای این پروژه ناکام بوده است.


Search
Most Viewed
Last articles
Tags
 • RSS iran – Google News

  • Once upon a time in Iran, and other Israeli tales - Haaretz
  • Palestinian Fatah movement calls for stronger ties with Iran - Press TV
  • Iran-backed Hezbollah warns it may intervene in Syria war - NBCNews.com (blog)
  • 'Iran strike only viable when sword is to throat' - Jerusalem Post
  • Turkey's gold export to Iran rises again - Hurriyet Daily News