Home

شادی صدر جایزه جهانی شجاعت زنان را به شیوا نظرآهاری تقدیم کرد

10 Mar 2010

شادی صدر، وکیل، روزنامه‌نگار و فعال ایرانی حقوق زنان که امسال به عنوان یکی از ده برندۀ جایزۀ سالانۀ «شجاعت زنان» برگزیده شده، بامداد سه‌شنبه ۱۸ اسفندماه، طی پیامی به دبیرخانۀ آن همایش اعلام کرد که جایزۀ خود را به شیوا نظرآهاری، فعال حقوق بشری زندانی در ایران تقدیم می‌کند.
شادی صدر جهت اعلام این همبستگی و تقدیم جایزۀ خود به شیوا نظرآهاری، همچنین خاطرنشان کرد که “به واشنگتن و مراسم دریافت جایزه نخواهد رفت؛ تا جای خالی شیوا، در آن مراسم و تمام جلسه‌ها و کنفرانس‌های رسمی پس از آن به چشم بیاید و همه جهانیان ببینند و بدانند که چه بر شیوا و بر سایر مدافعان حقوق بشر، فعالان جنبش زنان و روزنامه‌نگاران در بند می‌رود”.

همزمان خبرها حاکی از آن است که وزارت خارجه آمریکا تاکنون نپذیرفته است که مراسم و پیام ویدئویی تقدیم جایزۀ شادی صدر به شیوا نظرآهاری را پخش کند. قرار بود چهارشنبه دهم مارس، پیام ویدئویی شادی صدر که در آن دلایل تقدیم جایزه خود به شیوا نظرآهاری را اعلام می‌کند در مراسم اهدای جایزه به صدر و برندگان دیگر و در حضور هیلاری کلینتون و میشل اوباما بانوی اول آمریکا پخش شود که خبر رسید وزارت خارجه آمریکا تصمیم گرفته است این پیام را پخش نکند.

شادی صدر در متن پیام خود خاطرنشان می‌کند: “بسیار مفتخرم که به عنوان یکی از ده برنده جایزه سالانه شجاعت زنان برگزیده شده‌ام که بار دیگر فرصتی است برای به رسمیت شناخته شدن فعالیت‌ها و مقاومت‌های زنان ایرانی در عرصه جهانی و همینطور مریی شدن نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر در ایران، به خصوص سرکوب وسیع فعالان جامعه مدنی بعد از انتخابات ریاست جمهوری اخیر”.

شادی صدر همچنین خاطرنشان می‌سازد: “من مایلم جایزه خود را به شیوا نظرآهاری، دختر جوانی که به دلیل دفاع از حقوق زنان و حقوق بشر هم اکنون در ایران زندانی است، تقدیم کنم؛ زیرا فکر می‌کنم شجاعت اوست که استثنایی و در خور تحسین است”.

اضافه می‌شود، شادی صدر که وکالت شیوا نظر آهاری را بر عهده دارد، خودش بارها توسط نیروهای امنیتی ایران احضار و بازداشت شده است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.