Home

امام جمعه تهران: نمی‌توانیم در برابر بدحجابی ساکت باشیم

9 Mar 2010

در حالی که ظرف چهار سال گذشته ایران و مخصوصا تهران شاهد اجرای طرح‌های امنیتی گوناگون برای مبارزه با بدحجابی زنان بوده، عضو ارشد جامعه مدرسين حوزه علميه قم، تساهل و تسامح در عرصه حجاب و عفاف را ناسازگار با اصولگرايی دانست.
احمد خاتمی در مصاحبه با ايسنا گفت: “متاسفانه ديده می‌شود كه طی ماه‌های اخير با گسترش هنجارشكنی در رابطه با حجاب، عفاف و گسترش بدحجابی شاهد اقدام شايسته در اين عرصه برای مبارزه با آنها نيستيم. ديده می‌شود برخی نمايشگاه‌های تورهای نوروزی همراه با ابتذال در تهران برپا شد و يكی از روزنامه‌ها اعلام كرده است كه در برخی از فروشگاه ها در تهران روی تعدادی از كالاهای خارجی تصاويری نيمه عريان از زنان قرار داده شده و در معرض ديد همگان قرار گرفته است و از طرف ديگر ورزشكاران دختر و پسر در كنار هم می‌نشينند و عكس می‌گيرند”.
وی افزود: “در آستانه نوروز نگران اين موضوع هستيم كه كسانی از اين آشفته بازار استفاده كنند و در پی گسترش فرهنگ ابتذال در جامعه باشند”.

امام جمعه موقت تهران گفت: “به صراحت می‌گويم كه اصول‌گرايی با تساهل و تسامح در عرصه حجاب و عفاف سازگاری ندارد و به ما اجازه سكوت در برابر اين منكرات را نمی‌دهد”.

عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان افزود: “بنده به عنوان يک طلبه حوزه و خطيب نماز جمعه تهران از مسئولان محترم نظام می‌خواهم تا باور كنند كه روند كنونی كه در كشور در زمينه حجاب و عفاف ايجاد شده به زيان كشور است. از مسئولان محترم نظام اسلامی می‌خواهيم كه مساله گسترش فساد، بی‌حجابی، بدحجابی و گسترش هنجارشكنی را به عنوان يک خطر جدی تلقی كنند و برای مبارزه با آن برنامه‌ريزی داشته باشند”.

این در حالیست که در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، طرح‌های مختلفی از جمله طرح “ارتقای امنیت اجتماعی” به اجرا درآمده که در سایه این طرح هزاران زن و مرد ایرانی به جرم بد حجابی و بد لباسی و مدل مو دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.