about politics society culture geopolitics global global contributors Feed1
درباره ما سیاست جامعه فرهنگ ژئوپولیتیک گلوبال از خیابانهای تهران نویسندگان Feed1
Home

مصباح یزدی: دین در خطر است

۷ خرداد ۱۳۹۰

Font Size + | - Reset

محمد تقی مصباح یزدی، از روحانیون بلندپایه و حامیان سابق محمود احمدی نژاد، هشدار داده است در صورتی که «گروه منحرف» در ایران بر سر کار بیاید به «اسلام و دستاوردهای انقلاب» لطمه می زند و شواهدی وجود دارد که «دین در خطر» است.

به گزارش رادیو فردا، محمدتقی مصباح یزدی، رییس موسسه امام خمینی قم و عضو خبرگان رهبری، روز جمعه در دیدار با اعضای جامعه اسلامی مهندسین گفته است:« امتحان اخیر در کشور از راهی که باور نمی‌کردیم رخ داد و بالاخره امتحانی صورت گرفت و بعضی از فازهای آن انجام شد و بقیه این امتحان در جریان است ».

هرچند محمدتقی مصباح یزدی مصداق«امتحان اخیر» را بیان نکرده است، اما اشاره او به اختلاف حامیان رهبر جمهوری اسلامی و محمود احمدی نژاد، رییس جمهور، و نزدیکان وی است.

به دنبال پذیرش استعفای وزیر اطلاعات توسط محمود احمدی‌نژاد، آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی،طی دستوری وی را ابقا کرد.

به دنبال این اقدام، محمود احمدی نژاد پس از مدتی«خانه نشینی» و غیبت در جلسات هیات دولت بالاخره به سرکار بازگشت، اما حملات گروه‌های اصولگر علیه آنچه که «جریان انحرافی» در دولت می‌نامند همچنان ادامه دارد.

محمد تقی مصباح یزدی که از حامیان اصلی محمود احمدی نژاد به شمار می رفت، در دیدار با اعضای جامعه اسلامی مهندسین همچنین گفته است: «فتنه اخیر که احساس می‌شود امتحانی بالاتر است و کسانی از آن نگرانی‌هایی دارند باید مشخص شود انگیزه‌های آنها برای مخالفت با این جریان چیست. چرا که ممکن است برخی تنها نگران پیروزی این جریان باشند و بگویند اگر آنها پیروز شوند ما جایگاه خود را از دست می دهیم. ولی این انگیزه مقدسی نیست.»

این عضو خبرگان رهبری اضافه کرده است:« تنها مایه نگرانی باید این باشد که اگر گروه‌ منحرف سر کار بیاید به اسلام و دستاوردهای انقلاب لطمه می‌زند و چنین شواهدی وجود دارد که دین در خطر است و باید مراقب فتنه‌ها باشیم.»

در حالی محمدتقی مصباح یزدی به شدت به جریان «انحرافی» در دولت محمود احمدی نژاد حمله می کند و در مورد به «خطر» افتادن «دین» هشدار می دهد که از زمان روز کار آمدن دولت محمود احمدی نژاد از وی حمایت کرده و پیروزی او را در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ بازگشت به ارزش های اول انقلاب، «نفخه الهی»، واز«عنایات ولی عصر»، دانسته بود.

محمدتقی مصباح یزدی تنها چند روز پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ درباره پیروزی محمود احمدی نژاد مقابل اکبر هاشمی رفسنجانی گفته بود:«خدای متعال را شاکریم که زمینه انتخاب چنین شخصیتی برای این دوره خاص از انقلاب را فراهم کرد و آیندگان به این نتیجه خواهند رسید که این انتخاب، مشحون به کرامات و معجزات بود و از این رو توفیق شکر این نعمت را از خداوند خواستاریم. عنایات حضرت ولی عصر یار ملت ایران بود که به چنین موفقیتی دست یافت و تلقی ما این است که این نفخه الهی که در این زمان در جامعه ما دمیده شده و آثارش در علاقه بیشتر مردم به دین و اندیشه های اسلامی ظهور یافته، مرتبه ای از مراتب چیزی است که در زمان پیامبر اسلام تحقق پیدا کرد و ان‌شاء‌الله مرتبه کاملش در زمان ظهور حضرت ولی عصر تحقق خواهد یافت.»

این عضو خبرگان رهبری در ادامه به اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ اشاره کرده و گفته است پس از این رویداد انتظار می رفت تا حکومت جمهوری اسلامی با «فتنه» دیگری مواجه شود.

محمدتقی مصباح یزدی گفته است:« بعد از فتنه ۸۸ نیز فتنه جدید قابل پیش‌بینی بود چرا که مردم ما در فتنه ۸۸ موفق شدند و امتحان خوبی دادند.»

با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری و تایید نتیجه انتخابات توسط رهبر جمهوری اسلامی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد اصلاح طلب، خواستار ابطال نتیجه این انتخابات شدند. در جریان اعتراضات سال ۱۳۸۸ تهران و برخی از شهرهای ایران شاهد تظاهرات معترضان بود که به گفته مخالفان دهها نفر در این اعتراضات کشته شدند.

محمدتقی مصباح یزدی هفته گذشته نیز از رابطه محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی به شدت انتقاد کرده بود.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب
  • RSS
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • FriendFeed
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Balatarin


What do you think | نظر شما چیست؟

News Persian

titr هیگ جمهوری اسلامی را به ریاکاری متهم کرد

«سرکوب در داخل و حمایت از انقلاب‌های عربی»

titr موافقت برای آزادی دو شهروند آمریکایی

نیم میلیون دلار وثیقه برای آزادی

titr آمانو: شفافیت بیشتری که ایران نشان داده کافی نبوده است

«ایران همکاری لازم را ندارد»

News English

titr Britain to accuse Iran of ‘hypocrisy’ over Arab spring

William Hague will condemn Iran in upcoming speech

titr Ahmadinejad says US hikers will be freed in two days

During interview on NBC

titr Mousavi: “No point in joining Iran’s parliamentary elections”

Meeting with three daughters after 7 months

Advert
  1. Twitter Sabznameh
Search

Newsletter

Enter your email address

ایمیل خود را وارد کنید

Last articles
Most Viewed
.
Tags
Tags
  • RSS Unknown Feed