about politics society culture geopolitics global global contributors Feed1
درباره ما سیاست جامعه فرهنگ ژئوپولیتیک گلوبال از خیابانهای تهران نویسندگان Feed1
Home

آیت‌الله خامنه‌ای: اگر اختلافی هم هست نباید جلوی مردم اخم کرد

۵ اردیبهشت ۱۳۹۰

Font Size + | - Reset

همزمان با ادامه اختلافات پیش آمده در مورد حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات، آیت الله علی خامنه‌ای روز یکشنبه با اشاره به آنچه «تلاش رسانه‌های بیگانه برای بزرگنمایی برخی اختلاف نظرها» نامید، گفت: «نباید از گفته‌ها و یا نوشته‌های ما برداشت اختلاف شود و اگر هم اختلاف نظری است، نباید جلوی مردم اخم کرد و بهانه به دست رسانه‌های بیگانه داد.»

این در حالی است که محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران، روز یکشنبه در جلسه هیئت دولت شرکت نکرده است.

به گزارش رادیو فردا، سخنان رهبر جمهوری اسلامی، که در دیدار با وزیر کشور و فرماندهان نیروی انتظامی بیان شد، آخرین مورد از اظهارنظرهای او در مورد اختلافات میان دولت و بخش بزرگی از اصولگرایان، به ویژه پس از ماجرای استعفای حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات در روز ۲۸ فروردین است.

در آن تاریخ، دفتر ریاست جمهوری اعلام کرد که حیدر مصلحی از تصدی وزارت اطلاعات کناره‌گیری کرده و محمود احمدی‌نژاد نیز با پذیرش این استعفا، وی را به عنوان مشاور امور اطلاعاتی خود برگزیده است.

به دنبال انتشار این خبر، آیت الله خامنه‌ای ضمن مخالفت با کناره‌گیری حیدر مصلحی از سمت خود، از ادامه کار وی در وزارت اطلاعات حمایت کرد و بدین ترتیب، حیدر مصلحی در سمت خود ابقاء شد.

رهبر جمهوری اسلامی پس از آن نیز اعلام کرد که بنا ندارد در کارهای دولت دخالت کند، اما در این مورد که به گفته او «چندان هم مهم » نیست، احساس کرد که از «مصلحت بزرگی» غفلت شده است.

در این میان، از زمان انتشار اخبار در مورد ابقای وزیر اطلاعات، محمود احمدی‌نژاد هنوز واکنشی علنی نشان نداده و خبر پذیرش استعفای آقای مصلحی نیز همچنان در پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری در دسترس است.

این رفتار محمود احمدی‌نژاد، انتقاد مجلس را به همراه داشت و ۲۱۶ تن از نمایندگان، در نامه‌ای خواستار موضع‌گیری صریح او در حمایت از حیدر مصلحی شدند.

در همین حال، جلسه هیئت دولت در حالی بعد از ظهر یکشنبه با غیبت محمود احمدی‌نژاد برگزار شد که حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات، که مسئله ابقای وی به کشمکش میان دولت و مجلس بدل شده است در این جلسه حضور یافت.

برخی از وب‌سایت‌های خبری شرکت نکردن محمود احمدی‌نژاد در جلسه هیئت دولت را ادامه اختلاف نظر میان وی و رهبر جمهوری اسلامی بر سر ابقای حیدر مصلحی در وزارت اطلاعات ارزیابی می‌کنند.

در حالی که اصولگرایان با اختلاف درونی مواجه‌اند حجت‌الاسلام سعیدی، نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در سپاه پاسداران نیز خواستار روشن کردن این اختلافات برای نیروهای سپاهی شده است.

حجت‌الاسلام سعیدی روز شنبه گفت: «الان با سخت‌ترین و پیچیده‌ترین شرایط روبرو هستیم، بین اصولگرایان با اصولگرایی تفاوت دارد، باید این تفاوت‌ها برای پاسداران شفاف و روشن بیان شود.»

نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در سپاه تاکید کرد: «امروز وضعیت اصولگرایان با ابتدای کار تفاوت کرده است، نمی‌توان چشم خود را در برابر اشتباهات برخی از کسانی که با عنوان اصولگرایی وارد عرصه سیاست شده‌اند، بست و چیزی به زبان نیاورد.»

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب
  • RSS
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • FriendFeed
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Balatarin


What do you think | نظر شما چیست؟

News Persian

titr آمریکا: ایران فعالانه در سرکوب‌های سوریه دخالت دارد

«نسبت به دخالت ایران نگرانیم»

titr تصویب بودجه سال ۹۰ در مجلس

«بودجه سال ۹۰ درهم‌ریخته و تورم‌زاست»

titr رئیس بانک مرکزی: حذف صفر از پول ملی به افکار عمومی بستگی دارد

کاهش 200 درصدی ارزش ریال ظرف 30 سال

News English

titr Reformist group urges resistance against political arrests in Iran

“These arrests should not become common practice”

titr Iran announces discovery of new cyber attack

“New computer virus aimed at espionage”

titr Iran rejects US allegations of meddling in Arab world

“Our policy is based on non-interference”

Advert
  1. Twitter Sabznameh
Search

Newsletter

Enter your email address

ایمیل خود را وارد کنید

Last articles
Most Viewed
.
Tags
Tags
  • RSS Unknown Feed