Home

احمدی‌نژاد: حملات 11 سپتامبر یک دروغ بزرگ است

8 Mar 2010

محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور ایران در تازه‌ترین اظهارنظر خود، حملات یازده سپتامبر به برج‌های تجارت جهانی در نیویورک که در سال 2001 رخ داد را “یک دروغ بزرگ” خواند.

به گزارش تلویزیون دولتی ایران، وی که در جمع کارکنان وزارت اطلاعات ایران سخن می‌گفت، افزود: “حملات یازده سپتامبر یک “سناریو و نمایش” بود و آمریکا بدین ترتیب قصد داشت از آن به عنوان بهانه‌ای برای حمله به افغانستان و عراق استفاده کند”.

صدای آمریکا در این مورد گفت: “این نخستین بار نیست که رییس‌جمهوری اسلامی ایران نسبت به حملات ۱۱ سپتامبر ابراز تردید می‌کند. او در آوریل ۲۰۰۸، حمله به نیویورک را یک “واقعه مشکوک” توصیف کرده بود.

احمدی‌نژاد همچنین در اظهارنظر جنجالی دیگری، هولوکاست و یهودی‌سوزی در جنگ جهانی دوم توسط آلمان نازی را یک افسانه خوانده بود تا با تکیه به آن سرزمین فلسطین غصب شود.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.