Home

سحرخیز: خامنه‌ای مسئول تمام وقایع پس از انتخابات است

8 Mar 2010

عیسی سحرخیز روزنامه‌نگار زندانی که از هشت ماه قبل در زندان اوین بسر می‌برد در پیامی به خانواده‌اش، سید علی خامنه‌ای رهبر ایران را مسئول تمام وقایع پس از انتخابات دانسته و گفت که در اعتراض به وضعیت خود در زندان، دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

مهدی سحرخیز فرزند این روزنامه‌نگار در مصاحبه با پایگاه اینترنتی روزآنلاین به نقل از پدرش گفته که وی به خاطر انتقاد از تصمیم‌های آیت‌الله خامنه‌ای زندانی شده است.

مهدی سحرخیز افزوده که پدرش شرایط جسمی خوبی ندارد و در صورتی که دست به اعتصاب غذا بزند، جانش به خطر خواهد افتاد.

به گفته وی، عیسی سحرخیز در حال حاضر روزانه 10 قرص مصرف می‌کند و بیش از 20 کیلو لاغر شده است.

سحرخیز که هشت ماه قبل در شمال ایران بازداشت شده بود، تا چندی قبل در سلول انفرادی تنگی نگهداری می‌شد که پس از آن برای مدت کوتاهی به بند عمومی منتقل شد. انتقال مجدد سحرخیز به سلول انفرادی و تصمیم وی برای اعتصاب غذا نشان از عدم همکاری او با بازجوها می‌دهد.

مهدی سحرخیز در مصاحبه با روز، از لاغری شدید پدرش خبر داده و گفت: “در آخرین دیداری که مادرم با پدر در زندان اوین داشته او را نزدیک به 20 کیلو لاغر دیده که به طور مداوم سرفه می‌کرده و به شدت ضعیف شده است؛ اما وضع روحی او خوب و همچنان مقاوم است”.

وی علت انتقال مجدد پدرش به انفرادی را اعتراض سحرخیز نسبت به شرایط وخیم یک زن زندانی سیاسی مبتلا به ام اس ذکر کرد. مهدی سحرخیز در این گفتگو تصریح کرد که پدرش به خاطر انتقاد از دیکتاتوری آقای خامنه‌ای در زندان است و هر اتفاقی برای او بیفتد مسولیت آن مستقیما برعهده رهبر جمهوری اسلامی است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.