Home

فرزند مهدی کروبی ممنوع‌الخروج شد

6 Mar 2010

گذرنامه محمدتقی کروبی، پسر مهدی کروبی روز جمعه در فرودگاه امام خمینی تهران توقیف و وی ممنوع‌الخروج شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سحام نیوز نزدیک به مهدی کروبی رییس سابق مجلس ایران، ماموران امنیتی با توقیف گذرنامه محمدتقی کروبی مانع از خروج وی از ایران شدند. بر اساس این گزارش، کروبی قصد داشت برای انجام برخی فعالیت‌های دانشگاهی به لندن سفر کند.
این در حالی است که ماموران امنیتی هیچ توضیحی درباره دلیل ممنوع‌الخروجی محمدتقی کروبی ارائه نداده‌اند.

دکتر محمدتقی کروبی قرار بود برای چاپ مجدد کتاب خود با عنوان “استفاده یک‌جانبه از قوای قهریه در حقوق بین‌الملل” و تکمیل یک کتاب دیگر در حوزه حقوق بین‌الملل به بریتانیا سفر کند.

مهدی کروبی نامزد انتخابات ریاست جمهوری اخیر ایران ظرف هشت ماه گذشته بارها به تقلب در انتخابات و سرکوب مخالفان اعتراض کرده و متحمل فشارهای زیادی شده است. حکومت ایران پس از بستن روزنامه اعتماد ملی (وابسته به کروبی)، فرزند وی علی را نیز در 22 بهمن بازداشت کردند که به گفته همسر کروبی مورد آزار و شکنجه قرار گرفته بود.

نشریه ایراندخت وابسته به حسین کروبی دیگر فرزند مهدی کروبی نیز دهم اسفند توقیف شده بود.
لباس شخصی‌های هوادار دولت در ماه‌های اخیر بارها مهدی کروبی را مورد حمله قرار داده و با تجمع در برابر منزل مسکونی‌اش علیه او اعتراض کرده‌اند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.