Home

ماموران امنیتی مانع از ملاقات فرزندان موسوی و رهنورد با آنها شدند

30 Mar 2011

Font Size + | - Reset

سایت کلمه گزارش داده است مسئولان امنیتی و قضایی به فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد که اجازه نداده‌اند که در نوروز با آنها دیدار کنند.

به گزارش رادیو فردا و به نقل از کلمه، خانواده میرحسین موسوی بارها به مقابل خانه پدر و مادرشان واقع در خیابان پاستور مراجعه کرده اما ماموران امنیتی از نزدیک شدن آنها به این خانه جلوگیری کرده‌اند.

برپایه این گزارش، ماموران امنیتی هنگام مراجعه فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، با آنها «با بی‌ادبی و تندی» رفتار کرده‌اند.

سایت کلمه یادآور شده است که میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، تنها روز نخست فروردین اجازه یافته‌اند تماس تلفنی کوتاهی با خانواده خود داشته باشند.

برپایه گزارش کلمه، یک در آهنی دیگر نیز که «خیابان قابل مشاهده نیست، در پشت در قبلی ساخته شده است» و میله‌های آهنی تازه‌ای نیز برای «جوش دادن به درها و دیوارها» در محل مشاهده شده است.

کلمه با یادآوری اینکه هنوز هیچ ارگان رسمی‌ای مسئولیت حصر و بازداشت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را به عهده نگرفته، نسبت به سلامت آنها ابراز نگرانی کرده است.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد، مهدی و فاطمه کروبی کروبی از پیش از تظاهرات ضدحکومتی روز ۲۵ بهمن در شهرهای مختلف ایران در بازداشت به سر می‌برند و در این مدت تنها به طور کنترل شده و بسیار محدود توانسته‌اند با خانواده خود ملاقات داشته باشند.

پس از تظاهرات اعتراضی روز ۲۵ بهمن، که شماری از تحلیلگران آن را به غافلگیری حاکمیت تعبیر کردند، چهره‌های سیاسی همسو با آیت‌الله خامنه‌ای خواستار برخورد با رهبران معترضان در ایران شدند.

در روز ۲۶ بهمن، در حالی که علی لاریجانی، رئیس مجلس، خواستار برخورد قاطع با عوامل اعتراض‌های روز ۲۵ بهمن شد، نمایندگان به گرد مجلس می‌چرخیدند و خواستار اعدام میرحسین موسوی و مهدی کروبی بودند.

آیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان هم، در نماز جمعه تهران، خواهان قطع ارتباط رهبران مخالفان با بدنه اجتماعی‌شان شد.

این در حالی بود که صادق لاریجانی، قاضی‌القضات نظام، هر گونه برخورد با رهبران معترضان را منوط به تصمیم شخصی آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی دانسته بود.

از سوی دیگر با وجود آنکه آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، پس از انتخابات ریاست جمهوری، یکی از محورهای اصلی سخنرانی‌هایش به «جریان فتنه» اختصاص داشت، پس از اعتراض‌های گسترده ۲۵ بهمن، کمتر به طور علنی به این موضوع پرداخته است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
 • RSS iran – Google News

  • Iran turns on the charm for international audience as its bloody clampdown ... - Fox News
  • Iran nuclear talks: How negotiators broke the ice - BBC News
  • Examining the Status of Iran's Nuclear Program and Talks - New York Times
  • After Talks on Iran's Nuclear Program, Officials Highlight the Positive - New York Times
  • Latest round of Iran nuclear talks end on upbeat note - CBS News
 • video
  کوچ بنفشه‌ها

  تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.