about politics society culture geopolitics global global contributors Feed1
درباره ما سیاست جامعه فرهنگ ژئوپولیتیک گلوبال از خیابانهای تهران نویسندگان Feed1
Home
Survey in PersianSurvey in English

بیانیه عبدالکریم سروش درباره شکنجه دامادش

۳ اسفند ۱۳۸۹

Font Size + | - Reset
Survey in PersianSurvey in English

عبدالکریم سروش می گوید خانواده اش تحت فشار قرار دارند و برخی فرزندانش مجبور به خروج از کشور شده اند

به گزارش بی‌بی‌سی، عبدالکریم سروش، متفکر دینی و از منتقدان حکومت ایران، طی نامه شدیدالحنی گفته است ماموران امنیتی داماد او را بدلیل نسبت خانوادگی تحت شکنجه های شدیدی قرار داده اند.

آقای سروش در این بیانیه که نسخه ای از آن به بی بی سی فارسی رسیده گفته است مسئولین امنیتی حامد (داماد او) را از ده ماه پیش مورد آزار و اذیت قرار دادند.

وی نوشته است: “باغ وحش ولایت، طعمه می خواست. دیوان با داغ و درفش به سراغش آمدند و وحشت ها به جانش افکندند. و دست آخر دو راهه یی پیش پای او نهادند: که یا دست از جان بشوی و یا به صدا و سیما بیا و هر چه ما می خواهیم بگوی.”

به نوشته آقای سروش آنها از دامادش که اکنون در خارج از کشور بسر می برد، می خواستند در جلوی دوربین بگوید که همسرش “هرزه و هرجایی است و لذا شایسته طلاق” و پدر همسرش، عبدالکریم سروش، هم وابسته به خارج و دشمن دین است.

عبدالکریم سروش می نویسد هنگامیکه داماد او حاضر به همکاری نشد مورد شکنجه های جسمی و روحی قرار گرفت: “کمترینش آنکه یکشب تا صبح، برهنه در سردخانه یی، او را لرزاندند و ترساندند و …”

آقای سروش بدنبال خشونتهای پس از انتخابات سال گذشته انتقادات زیادی از حکومت و مقام های ایران کرده است.

او چند ماه پس از انتخابات در نامه ای تحت عنوان “جشن زوال استبداد دینی” نوشت که ایران بسوی حکومتی فرادینی پیش می رود و آیت الله خامنه ای را متهم کرد که حاضر بوده “آبروی خدا برود” و “مردم به دیانت و نبوت پشت کنند”، اما به ولایت او آسیب نرسد.

وی در خرداد گذشته نیز طی نامه دیگری خطاب به آیت الله خامنه ای نوشت که با صدای مردم فرمان “هبوط” او صادر شده و بهتر است خود “ردای نا باندام ریاست را از تن بیرون کند” و به مسجد کرامت مشهد که پیش از انقلاب به آن رفت و آمد داشته بازگردد.

وبسایت شخصی او چندی پیش خبری درباره حمله ماموران امنیتی به موسسه صراط در تهران که آثار او را چاپ می کند، منتشر کرد.

این سایت همچنین نوشت که برخی فرزندان او بدلیل فشارهای حکومت مجبور به ترک کشور شده اند.

عبدالکریم سروش در بیانیه اخیر خود نوشته هنگامیکه برای دلداری به داماد خود گفته “خدا از آنان نگذرد،” داماد او گفته است: “اسم خدا را نبرید، خدا نیست، نیست، نیست.”

او نوشته است “دین همچون شراب است. آن چنان را آن چنان تر می کند. حیوان ها را حیوان تر و انسان ها را انسان تر” و سپس مسئولین حکومت ایران را متهم کرده که “قتل و غصب و تجاوز را تکلیف خود می دانند و برای آن حجت شرعی دارند و همین آنانرا خطرناک تر می کند.”

طی نزدیک به دو سالی که از انتخابات می گذرد، بسیاری از زندانیان سیاسی و خانواده های آنها حکومت را متهم به شکنجه های روانی و جسمی زیادی کرده اند.

اما مقام های قضایی ایران همواره داشتن زندانی سیاسی و اعمال شکنجه را رد کرده اند.

آقای سروش در این بیانیه گفته است که داماد او هیچ فعالیت سیاسی نداشته و تنها بدلیل ارتباط خانوادگی تحت فشار قرار گرفته است.

او در پایان بر “جمهوری کافرپرور اسلامی ایران، لعنت و نفرین” فرستاده است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب
 • RSS
 • Google Bookmarks
 • Facebook
 • FriendFeed
 • Twitter
 • del.icio.us
 • Balatarin

 1. Lawdan Bazargan says:

  آقای سروش باید خجالت بکشد که بعد از ده ماه که از دستگیری دامادش می‌‌گذرد تازه آن را علنی کرده است. در این ده ماه داشت پشت درهای بسته با همپالکی‌های قدیمی‌ ش چانه می‌‌زد و حالا که دیده “من بمیرم و تو بمیری” نتیجه نداده تازه به مردم رجوع کرده است. امیدوارم در فردای ایران آزاد آقای سروش و امثال او به مجازات خیانت‌های خود به جنبش آزادی خواهی مردم ایران در سال ۵۷ که باعث کشتار‌های خونین شد برسند. وقتی‌ که افسران ارتش شاه تیرباران می‌‌شدند او و امثال او کجا بودند؟ وقتی‌ کشتار‌های خونین دهه ۶۰ در جریان بود چه؟ در جریان قتل عام زندنین سیاسی در سال ۶۷ چطور؟ غیر از این است که در آن سالهای سیاه او و رفقایش در عرصه قدرت در حال سرکوب و چاپیدن ملت بودند؟ آقای سروش چنان نماند و چنین که هست نیز نخواهد ماند

 2. shahi says:

  آیا آقتی سروش به یاد دارند که انئاع واقسام این شکنجه ها و یدتر از اینها در حق بسیاری از فرزندان ایران ،حوانان غیور ما اعمال شئه و نه فقط این دو سال بعد ار انتخابات که ۳۲ سال!
  بالاخره باید روزی چشمها را باز کرد و اعتراف کرد که جنایتهای این حانیان روی تمام حلادان را سفید کرده.
  کم نبودند دختران ۱۵،۱۶ ساله از همکلاسی های ما،که از مدرسه یه زندان وبعد به اتاقهای شکنجه برده شدند و بعد از تجاوز های متعدد و پی در پی و وحشیانه این جلادان مسلمان،که خود جناب دکتر سروش هم از خودی ها بودند، به چوبه های دار سپرده شدند،داماد ایشان از خوش شانس ها بوده اند که حالا طعم خوش زندگی را در بلاد کفر مزه می کنند.
  به یاد داشته باشید و تاریخ را تحریف نکنید،۳۲ سال است که این حلادان مسلمان کمر به شکنجه و کشتار انسانهای آزاده و حوانان ایرانی بسته اند.
  خواهش میکنم این پیام را منتشر کنید.

What do you think | نظر شما چیست؟

News Persian

titr سنگال با ایران قطع رابطه کرد

پیامدهای کشف سلاح ارسالی ایران برای شورشیان سنگال

titr ویراست دوم منشور جنبش سبز منتشر شد

حمایت از زنان، حقوق اقلیت‌ها و کارگران

titr دو کشتی جنگی ایران از کانال سوئز عبور کردند

اسراییل این اقدام را تحریک‌آمیز خواند

News English

titr Iran tightens security measures around Mehdi Karroubi

Supreme Leader remains silent

titr Family of Rafsanjani attacked

Attacked with electronic stun guns

titr Ahmadinejad: Upheaval will reach Europe, America

Urging Libya to give in to people’s demands

Advert
 1. Twitter Sabznameh
Search

Newsletter

Enter your email address

ایمیل خود را وارد کنید

Last articles
Most Viewed
.
Tags
Tags
 • RSS Unknown Feed