Home

حمله به منزل کروبی با نارنجک صوتی

22 Feb 2011

Font Size + | - Reset

سایت سحام‌نیوز، ارگان رسمی حزب اعتماد ملی، از حمله به منزل مهدی کروبی با نارنجک صوتی خبر داده است. این حمله در ساعات اولیه‌ دوشنبه، دوم اسفندماه،‌انجام شده است.

به گزارش دویچه‌وله و به نقل از سحام‌نیوز، بین ساعت‌های یک الی ۲ بامداد دوشنبه (۲ اسفند، ۲۱ فوریه) «نزدیک به ۳۰ نفر» با پرتاب چندین نارنجک صوتی به منزل کروبی حمله کرده‌اند.

طبق این گزارش، این حمله با «هماهنگی مأموران حصر وزارت اطلاعات مستقر در منزل مهدی کروبی» انجام شده است.

به گفته سحام نیوز، مهاجمان با شعار “سید علی می‌رزمد کروبی می‌لرزد” اقدام به تخریب شیشه‌های منزل و پرتاب بمب‌های صوتی برای ایجاد رعب و وحشت در منطقه ‌کرده‌اند.

این سایت همچنین می‌نویسد، «نیروی انتظامی که ۵ شب گذشته را در محل حضور داشت این بار با هماهنگی مقامات در محل حضور نیافت و مأموران وزارت اطلاعات با ترک محل شرایط» را برای این حمله مهیا کردند.

سحام‌ نیوز از قول شاهدان عینی می‌نویسد، مردم منطقه که بر اثر این حمله دچار وحشت شده بودند به رفتار مهاجمان اعتراض کردند که این اعتراض با «فحاشی و تهدید مهاجمان» روبرو شد. مهاجمان همچنین تلاش کردند «یک زن را که سعی داشت از این صحنه‌ها عکس بگیرد» دستگیر کنند که با مقاومت ساکنان موفق به این اقدام نشدند.

به گزارش سحام‌نیوز،‌مهاجمان با خواندن قطعنامه‌ای این عملیات را «بخش کوچکی از حکم جهاد آیت‌الله خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی خوانده و اعلام کردند: «منتظر فرمان نهایی خامنه‌ای برای بریدن سر کروبی و همسرش و آویزان کردن آنها در میادین شهر هستیم.»

مهدی کروبی و همسرش از سیزده روز پیش در پی دعوت از مردم برای راه‌پیمایی ۲۵ بهمن در حمایت از مردم تونس و مصر با حصر خانگی روبرو شده‌اند. این دعوت از سوی کروبی و میرحسین موسوی، از دیگر سران مخالفان دولت، انجام شده بود.

به گفته سحام‌نیوز، از آن زمان تا کنون فرزندان آقای کروبی موفق به دیدار وی نشده‌اند. سحام‌نیوز همچنین می‌نویسد، هنوز از سلامت جسمانی کروبی و فاطمه کروبی همسر وی، اطلاعی در دست نیست.

در روزهای گذشته و بخصوص پس از راه‌پیمایی اعتراضی ۲۵ بهمن، حمله طرفداران دولت ایران به مهدی کروبی و میرحسین موسوی بالا گرفته است. بسیاری از شخصیت‌ها و سایت‌های نزدیک به حکومت ایران که از این دو به عنوان “سران فتنه” یاد می‌کنند خواستار محاکمه و حتی اعدام آنها شده‌اند.

مهدی کروبی در نامه‌ای به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه‌، از وی خواسته تا وعده‌ها را عملی کرده و مقدمات تشکیل دادگاهی عادلانه و علنی را فراهم آورد تا «کیفرخواست و دفاعیات مطرح گردد و مردم از حقیقت آگاهی یابند».

مهدی کروبی، دبیر کل حزب اعتماد ملی، در این نامه همچنین از «فحاشی و هتاکی روحانی‌نمایان و موتورسوارانی» که طی روزهای گذشته مقابل منزل وی جمع شده و «آرامش ساکنان منطقه را بر هم زده‌اند» شکایت کرده و افزوده است، مراسم این گروه با زشت‌ترین کلمات علیه «به اصطلاح سران فتنه» آغاز شده و با دعا و طلب عمر برای «مقام رهبری» پایان می‌یابد.

کروبی در این نامه تأکید کرده که «در دفاع از حقوق بر حق مردم ایران» دچار تزلزل نخواهد شد و «تا آخرین لحظه کنار مردم» خواهد ماند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

Editor's choice
  • Egypt: the Power of the State and the Authority of the Street
  • Will the real Martin Luther King stand up? By Zihni Özdil
News Persian

titr کاهش ۴۰ ميليارد دلاری درآمد نفتی ایران در سال

گزارش آژانس بین‌المللی انرژی

titr اوباما خواهان حل دیپلماتیک مناقشه اتمی ایران شد

اسراییل: دیپلماسی و تحریم ناتوان است

titr رئیس مجلس ایران: در صحنه بین‌الملل با مصاف سختی مواجه هستیم

«ربط دادن مشکلات به تحریم، ندیدن واقعیت است»

News English

titr Iran’s supreme leader ‘likes’ Facebook despite ban

Critical comments removed

titr Iran sidesteps sanctions to export its fuel oil

Iran is dodging Western sanctions

titr Iran might let diplomats visit Parchin

“Allegations about Parchin is ridiculous”