Home

مخالفت آلمان با عضویت ایران در شورای حقوق بشر

5 Mar 2010

در پی تلاش‌های ایران برای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل، آلمان با این امر به شدت مخالفت و اعلام کرد که جمهوری اسلامی ايران نبايد اجازه‌ی عضويت در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد را بيابد.
گيدو وِستروِله وزير امور خارجه آلمان روز چهارشنبه تأکيد کرد کشورهای عضو شورای حقوق بشر بايد با عضويت جمهوری اسلامی ايران در اين سازمان مخالفت کنند.
وستروله گفت: “عضويت جمهوری اسلامی ايران در اين شورا توهين روشنی به حقوق بشر خواهد بود”.

وزير امور خارجه آلمان در زمينه‌ی عدم صلاحيت جمهوری اسلامی ايران برای عضويت در اين شورا به سرکوب تظاهرکنندگان پس از انتخابات رياست جمهوری دهم در ايران اشاره کرده و گفت ايران حقوق بسياری از شهروندان خود را نقض کرده است.
ايران در تلاش است تا در اواخر سال ميلادی جاری به عضويت شورای حقوق بشر درآيد.

این در حالی است که یک منبع آگاه به خبرنگار تهران‌ریویو گفت ایران در راستای تلاش برای عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل مدتی است برخی از زندانیان سیاسی را آزاد کرده و آزادی هر کدام از آنها را با نامه به اطلاع شورای حقوق بشر می‌رساند؛ اما آنچه عملا در تهران رخ می‌دهد بدین شکل است که زندانیان سیاسی با شرط و شروط بسیار سنگینی آزاد شده و مجبور می‌شوند تا تعهد و وثیقه‌های سنگین ارائه داده و هیچگونه فعالیتی به هیچ شکلی نداشته باشند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.