Home

معاون وزارت ارشاد: قانون مطبوعات دست ما را در برخورد بسته است

4 Mar 2010

پس از بسته شدن روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد و واکنش‌هایی که در پی داشت، محمدعلی رامین معاون وزارت ارشاد در مصاحبه‌ای با تلویزیون ایران گفت:‌ “در ایالات متحده آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی نشریه‌ها را توقیف نمی‌کنند؛ بلکه کار رسانه‌ای را برای افراد خاطی ممنوع و آنها را از حقوق شهروندی محروم می‌کنند”.
محمدعلی رامین با اظهار اینکه قانون فعلی مطبوعات “دست ما را بسته” ابراز امیدواری کرد که با قانون جامع رسانه‌ها که قرار است به زودی در مجلس ایران تصویب شود، به جای بستن یک نشریه، بتوانند با “خاطیان و مجرمان” برخورد کنند.

رامین همچنین فضای کنونی مطبوعات را آشفته بازار توصیف کرد و گفت که با تعداد بسیار اندکی قانون‌شکن، ساختار شکن و هرج و مرج طلب رو به رو هستیم.

این در حالی است که ظرف نه سال گذشته بیش از 370 روزنامه در ایران تعطیل شده و نزدیک به 400 روزنامه‌نگار؛ ایران را ترک کرده‌اند.

انجمن دفاع از آزادی مطبوعات قبلا در آماری اعلام کرده بود که از سال 1379 تا کنون بیش از 370 روزنامه توقیف شده است و بیش از 400 تن از روزنامه‌نگاران به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند که تنها بخشی از آنها به حرفه خود ادامه داده و بقیه ترجیح داده‌اند که کارهای دیگری خارج از عرصه خبر را دنبال کنند.

در همین حال سایت جرس در گزارشی اعلام کرد که بیش از هفتاد روزنامه‌نگار ایرانی در ترکیه و در شرایط بسیار سختی بسر برده و در انتظار پذیرش درخواست پناهندگی هستند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.