about politics society culture geopolitics global global contributors Feed1
درباره ما سیاست جامعه فرهنگ ژئوپولیتیک گلوبال از خیابانهای تهران نویسندگان Feed1
Home

آمریکا ۳۷ شرکت مرتبط با کشتیرانی ایران را تحریم کرد

۶ آبان ۱۳۸۹

Font Size + | - Reset

ایالات متحده آمریکا ۳۷ شرکت و پنج شهروند ایرانی مرتبط با شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران را که در آلمان، جزیره مالت و قبرس مستقر هستند،‌در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

به گزارش رادیو فردا، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد، ایالات متحده ۳۷ «شرکت صوری» مرتبط با کشتیرانی تجاری ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

بر اساس این گزارش این شرکت‌ها که عمدتاً در آلمان مستقر هستند، به عنوان پوششی برای فعالیت‌های شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی عمل می‌کردند.

در بیانیه‌ای که وزارت خزانه‌داری آمریکا در همین زمینه منتشر کرده، آمده است،‌ ایران فعالیت‌های خود را در پشت «شبکه‌ای پیچیده از شرکت‌های کشتی‌رانی» پنهان کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین پنج ایرانی به نام‌های محمد طلایی، منصور اسلامی، احمد سرکندی،‌ قاسم نبی‌پور و ناصر باطنی را به دلیل دست داشتن در هدایت این شرکت‌ها در کشورهای آلمان، جزیره مالت و قبرس در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

در اطلاعیه وزارت خزانه‌داری آمریکا از محمد طلایی با عنوان مدیر ۱۱ شرکت مستقر در هامبورگ و نماینده تام‌الاختیار شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی در آلمان و از منصور اسلامی با عنوان دستیار مدیر چندین شرکت مستقر در هامبورگ نام برده شده است.

به دنبال تصویب آخرین قطعنامه تحریمی شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران که در خرداد ماه سال جاری صورت گرفت، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا نیز تحریم‌های یک‌جانبه‌ دیگری علیه ایران اعمال کرده‌اند که به مراتب فراگیرتر از تحریم‌های شورای امنیت است.

ایالات متحده آمریکا و سایر متحدان این کشور بر این باور هستند که جمهوری اسلامی ایران در پوشش برنامه هسته‌ای خود به دنبال دستیابی به توان لازم برای ساخت جنگ‌افزارهای هسته‌ای است.

در حالی که تهران برنامه هسته‌ای خود را صلح‌آمیز می‌داند و از تن دادن به درخواست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای متوقف ساختن فعالیت‌های حساس اتمی خود که قابلیت کاربرد در ساخت جنگ‌افزارهای هسته‌ای را نیز دارد، خودداری می‌کند.

در این میان بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، جمهوری اسلامی ایران از ناوگان کشتی‌رانی تجاری خود برای «حمل کالا‌های کالاهای نظامی و اقلام مورد نیاز برای توسعه برنامه سلاح‌های کشتار جمعی خود»‌ استفاده می‌کند.

از این رو ایالات متحده آمریکا از سال ۲۰۰۸ شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرده و همچنین بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا تاکنون نزدیک به ۷۰ «شرکت صوری» مرتبط با کشتی‌رانی ایران، هدف تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.

درهمین راستا استیوارت لوی،‌ هماهنگ‌ کننده تحریم‌ها علیه ایران در وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز از ادامه تلاش‌های واشینگتن به منظور «مقابله با تاکتیک‌های ایران به منظور حفاظت از شرکت کشتی‌رانی خود در مقابل بازرسی‌های بین‌المللی» خبر داده است.

قرار گرفتن شرکت‌های خارجی در فهرست سیاه تحریم‌های آمریکا بدین معنا است که این شرکت‌ها دیگر اجازه فعالیت در آمریکا را نخواهند داشت و شرکت‌های آمریکایی نیز نمی‌توانند با این شرکت‌ها تماس برقرار کنند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب
  • RSS
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • FriendFeed
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Balatarin


What do you think | نظر شما چیست؟

News Persian

titr صدور حکم سنگین برای جعفر پناهی

پناهی به شش سال حبس و ۲۰ سال محرومیت از ساختن فیلم محکوم شد

titr تایید مرگ هفت نفر در زلزله جنوب ایران؛ صدها نفر زیر آوار

زلزله 5/6 ریشتری در استان کرمان

titr آیت‌الله خامنه‌ای: ایران نتیجه دادگاه حریری را نخواهد پذیرفت

دادگاه بین‌المللی فرمایشی است

News English

titr At least seven killed in Iran earthquake

A higher death toll is expected

titr Iran sentences director Jafar Panahi to six years

Also banned from making films for 20 years

titr Iran central bank repatriating foreign bank deposits

Indicating concerns about sanctions

Advert
  1. Twitter Sabznameh
Search

Newsletter

Enter your email address

ایمیل خود را وارد کنید

Last articles
Most Viewed
.
Tags
Tags
  • RSS Unknown Feed