about politics society culture geopolitics global global contributors Feed1
درباره ما سیاست جامعه فرهنگ ژئوپولیتیک گلوبال از خیابانهای تهران نویسندگان Feed1
Home

خبرگان: آیت‌الله خامنه‌ای تنها شخصیتی که لباس رهبری بر قامتش زیبنده است

۲۵ شهریور ۱۳۸۹

Font Size + | - Reset

هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری طی بیانیه‌ای شامل محورهایی همچون محکومیت اهانت به قرآن کریم، بیعت مجدد با ولی امر مسلمین و تاکید بر وحدت حول محور ولایت، به کار خود پایان داد.

در این بیانیه تصریح شد که آقای خامنه‌ای تنها شخصیتی است که لباس رهبری امت بر قامت ایشان زیبنده است واز فریب خوردگان و آنان که خود را از برکات این کشتی نجات محروم کرده‌اند خواسته شد تا هر چه زودتر به دامان ملت بازگردند.

موضوع حجاب و مسایل فرهنگی از دیگر موضوعات مورد توجه خبرگان در دو روز گذشته بود و نمایندگان در بیانیه خود به همه نهادهای فرهنگی کشور هشدار دادند که مراقب دام تساهل فرهنگی و ملی گرایی باشند. آنان همچنین از دولت خواستند با عملکرد مدبرانه، غیرت‌مدارانه و شایسته با این خطر جدی مقابله کند وبه منظور جلوگیری از لجاج و دهن‌کجی در موضوع حجاب، ضمن انجام کار فرهنگی گسترده طرحی شایسته برای آن تهیه و اجرا نمایند.

به گزارش دبیرخانه مجلس خبرگان، متن کامل بیانیه پایانی هشتمین اجلاس رسمی این مجلس، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با حمد و ثنای الهی و سپاس از حضرتش و صلوات بی‌پایان به پیشگاه حضرت خاتم انبیاء (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، هشتمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری دوره‌ی چهارم در فضای معطر از معنویت ماه مبارک رمضان در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه بیست و سوم و بیست و چهارم شهریور ‌1389 برگزار شد. اعضای مجلس خبرگان با سلام و عرض ادب به محضر ملت شریف و بزرگوار ایران توجه آنان را به نکات زیر معطوف می‌دارد:

‌1- این روزها جهان اسلام عزادار داغ سنگین اهانت به قرآن کریم در آمریکاست. کتابی که تجلی رب است “لقد تجلی الله لخلقه فی کتابه ” و تنها کتاب تحریف نشده‌ی الهی است. این توطئه در سلسله حلقه‌های زنجیره‌ای توطئه علیه اسلام قرار دارد از کتاب سلمان رشدی مرتد تا کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اکرم (ص) و تا ساختن فیلم‌های توهین آمیز علیه اسلام و … روشن است که در عرصه‌ی مدیریت این جریان توطئه به وضوح دست استکبار جهانی به ویژه آمریکا و صهیونیست‌های جنایتکار دیده می‌شود. این تلاش‌های سخیف و ضدانسانی خود گویای گسترش بیداری اسلامی و خیزش سریع اسلام ناب محمدی (ص) در جهان است که این چنین دشمنان را سراسمیه کرده است. نیز شاهد بزرگی بر صحت فرمایش امام راحل است که دشمنی جهان استکبار با ایران اسلامی به خاطر اسلام است.

مطمئنا واکنش سریع، قاطعانه و هوشمندانه‌ی مسلمانان جهان به ویژه ایران اسلامی مسببان و مباشران این جنایت را پشیمان خواهد ساخت و درس عبرتی به آن‌ها خواهد داد که آنان توان خاموش کردن نور خداوند را نخواهند داشت.

“یریدون لیطفئوا نورالله بافواهم و الله متم نوره ولو کره الکافرون ” سوره‌ی صف آیه ‌8، طبیعی است جهان اسلام به خاطر احترام به ادیان و انبیاء الهی قطعا مقابله به مثل با کتاب‌های مقدس سایر ادیان را در راستای تلاش دشمنان در جهت به راه انداختن جنگ مذهبی می‌دانند و از آن پرهیز خواهند کرد.

‌2- خبرگان ملت مثل همیشه بیعت خود را با ولی امر مسلمین تجدید کرده و اعلام می‌نماید ولایت فقیه ستون فقرات نظام اسلامی بوده و مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای “مدظله العالی ” با مدیریت و تدبیر شایسته خویش بعد از ارتحال امام راحل عظیم الشان نشان دادند که تنها شخصیتی هستند که لباس رهبری امت بر قامت ایشان زیبنده است صراط مستقیم سعادت، پیروی راه ولایت فقیه است از فریب خوردگان و آنان که خود را از برکات این کشتی نجات محروم کرده‌اند می‌خواهند هر چه زودتر به دامان ملت بازگردند و بدانند که مقابله با ملت بزرگ ایران اسلامی، عاقبت مطلوبی نخواهد داشت.

‌3- حضور فراموش ناشدنی امت عزیزمان در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس از جلوه‌های زیبای ماه مبارک رمضان بود. سلام و درود خداوند بر امت رشیدمان که مدام افتخار آفریده و مایه‌ی عزت اسلام و مسلمین می‌گردند. این راهپیمایی باشکوه، روحی تازه به مقاومت در برابر اشغالگران دمید و پیام نفی مذاکرات ذلت‌آمیز سازش را با خود داشت. امت بزرگ ما در این راهپیمایی به صراحت گفتند که راه نجات فلسطین فقط مقاومت در برابر اشغالگران است نه سازش و مذاکره.

در طول بیش از ‌60 سال اشغال فلسطین مذاکرات سازش پیوسته بستری برای ادامه‌ی اشغالگری بوده است. اعضاء مجلس خبرگان، رهبران و مجاهدان فلسطینی را به اتکال به خداوند و ادامه‌ی مقاومت در برابر اشغالگران دعوت می‌کند که “ولا تهنوا و لاتحزنوا و انتم الاعلون ان کنتم مومنین ” سوره‌ی آل عمران آیه ‌129.

‌4- مجلس خبرگان رهبری همگان را به وحدت حول محور ولایت بر پایه‌ی اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی دعوت می‌نماید، از مسئولان محترم نظام انتظار می‌رود با ولایت‌مداری و رفتار قانونمدارانه، برای مردم عزیزمان الگوی وحدت باشند در این عرصه مسئولیت نخبگان و فرهیختگان جامعه که از تاثیرگذاری بیشتری برخوردارند از دیگران بیشتر است. امروز “وحدت ” عنصر ضروری برای تداوم انقلاب و دفع توطئه‌های گسترده‌ی دشمنان است.

‌5- حادثه‌ی دردناک سیل پاکستان کام امت اسلامی را به شدت تلخ کرده است، کمک به این مسلمانان حادثه دیده از فوری‌ترین مسائل جهان اسلام است. اعضای مجلس خبرگان رهبری از مجامع بین‌المللی و سازمان کنفرانس اسلامی و از مسلمانان جهان به ویژه امت اسلامی کشورمان می‌خواهند با کمک رسانی شایسته به این مردم مصیبت دیده، اخوت اسلامی خود را به نمایش گذارده و اثبات کنند که امت اسلامی یک پیکرند که چو عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار.

‌6- در آغاز سال تحصیلی حوزه‌ها، دانشگاه‌ها، مدارس و سایر مراکز آموزشی قرار داریم. این نهادها ارکان اصلی ارتقاء دین و دانش در کشور بوده سرمایه‌ی عظیمی به حساب می‌آیند. از تمامی دست‌اندرکاران این مراکز انتظار می‌رود تمام تلاش خود را جهت رشد و ارتقای علمی و معنوی آنها به کار برند و مطالبات به حق مقام معظم رهبری در این حوزه‌ها را که مطالباتی ارزشمند، کاربردی و سازنده است تحقق بخشند.

‌7- تساهل و تسامح فرهنگی، دمیدن در جریان ملی‌گرایی،‌ عدم توجه شایسته به مسئله‌ی عفاف و حجاب از دغدغه‌ها و نگرانی‌های اعضای مجلس خبرگان رهبری است. ما به همه نهادهای فرهنگی کشور هشدار می‌دهیم مراقب این دام باشند که این آسیبی جدی برای نظام و انقلاب اسلامی است و از دولت محترم می‌خواهیم که با عملکرد مدبرانه، غیرت‌مدارانه و شایسته با این خطر جدی مقابله نماید و از مسئولین محترم می‌خواهیم به منظور جلوگیری از لجاج و دهن‌کجی در موضوع حجاب، ضمن انجام کار فرهنگی گسترده طرحی شایسته برای آن تهیه و اجرا نمایند.

‌8- در آستانه‌ی اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها، ضمن تاکید بر مفید بودن اصل این طرح، از دولت محترم می‌خواهیم تدبیری اتخاذ گردد که با اجرای این طرح، فشاری مضاعف بر قشر آسیب‌پذیر جامعه وارد نشود و از مردم عزیزمان می‌خواهیم با همکاری با دولت محترم، کمک به اجرای این طرح سازنده نمایند.

‌9- موفقیت‌های چشمگیر ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی، پزشکی، هسته‌ای، فناوری هوا، فضا و غیره به شدت دشمنان ملت را به خشم آورده و در صددند به هر قیمتی که شده سد راه این توفیقات بزرگ گردند، فشارهای اخیر دنیای استکبار علیه ایران اسلامی در این راستاست ولی دشمنان باید بدانند که این ملت رشید فاتح قله‌های پیروزی است به یاری خداوند و عنایات حضرت ولی عصر ارواحنا فداه و وحدت کلمه‌ی مردم عزیز، ایران اسلامی از مشکلات عبور خواهد کرد و به فضل خداوند تجلی بخش امت نمونه‌ی جهان اسلام خواهد شد.

در پایان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات امت خداجویمان در ماه مبارک رمضان و توفیق تداوم نورانیت و معنویت تحصیل شده از برکات شهرالله الاکبر، توفیق روز افزون امت اسلام را در جهت مقابله با توطئه‌های دشمنان و نیز توفیق امت سربلند و سرافراز ایران اسلامی در جهت نیل به قله‌های موفقیت و مقابله با مشکلات از خداوند خواستار بوده، درود و سلام خویش را نثار شهیدان والا مقام به ویژه شهدای عزیز دفاع مقدس که در سالگرد این حماسه‌ی افتخارآفرین هستیم و امام شهیدان می‌نماییم و از خداوند متعال برای آنان علو درجات مسئلت می‌کنیم.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب
  • RSS
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • FriendFeed
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Balatarin


What do you think | نظر شما چیست؟

News Persian

titr تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

سپاه و شرکت کشتیرانی تحریم شدند

titr انتشار جزئیاتی از شکنجه‌ها در بازداشتگاه کهریزک

سند 27 صفحه‌ای به امضای معاون دادستان نظامی تهران

titr صدور حکم سنگین برای جعفر پناهی

پناهی به شش سال حبس و ۲۰ سال محرومیت از ساختن فیلم محکوم شد

News English

titr At least seven killed in Iran earthquake

A higher death toll is expected

titr Iran sentences director Jafar Panahi to six years

Also banned from making films for 20 years

titr Iran central bank repatriating foreign bank deposits

Indicating concerns about sanctions

Advert
  1. Twitter Sabznameh
Search

Newsletter

Enter your email address

ایمیل خود را وارد کنید

Last articles
Most Viewed
.
Tags
Tags
  • RSS Unknown Feed