Home

دیپلمات ایرانی در بلژیک استعفا کرد

13 Sep 2010

تهران ریویو: فرزاد فرهنگیان رایزن دوم سفارت ایران در بلژیک از سمت خود استعفا کرد. فرهنگیان که مسئول مطبوعاتی سفارت ایران بود، امروز دوشنبه (22 شهریور) از سمت خود استعفا کرده و به جنبش اعتراضی مردم ایران پیوست.
وی که نزدیک به 23 سال سابقه کار در وزارت امور خارجه ایران را دارد، قرار است از کشور نروژ درخواست پناهندگی کند. فرهنگیان اعلام کرده که قصد دارد روز سه‌شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی در بلژیک به سوالات خبرنگاران پاسخ دهد.
پیش از این محمدرضا حیدری کنسول ایران در نروژ در اعتراض به سرکوب مردم ایران توسط حکومت از سمت خود استعفا کرده بود. وی پس از استعفا کمپینی در حمایت از دیپلمات‌های مستعفی ایران به راه انداخته است. هفته قبل نیز حسین علیزاده رایزن سوم سفارت ایران در فنلاند از سمت خود استعفا کرده بود. فرهنگیان سومین دیپلمات ایرانی است که از وزارت خارجه جدا شده و درخواست پناهندگی می‌کند.
محمدرضا حیدری پس از استعفای علیزاده اعلام کرده بود که این روند ادامه خواهد داشت.

استعفای دیپلمات‌های ایرانی با واکنش وزارت خارجه ایران مواجه شد، بطوریکه در هر دو مورد وزارت خارجه اعلام کرد که دیپلمات‌های مزبور مدت ماموریتشان تمام شده بود؛ اما این ادعا توسط دیپلمات‌ها تکذیب شده بود.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.