Home

موسوی: گسترش آگاهی، استراتژی اصلی جنبش است

1 Mar 2010

میرحسین موسوی در مصاحبه با وب‌‌سایت کلمه گفت: “گسترش آگاهی‌ها و شبکه‌های اجتماعی اصلی‌ترین استراتژی جنبش سبز است. طرفداران این جنبش، در چهارچوب “هر شهروند، یک رسانه”، باید اقشار مستضعف را آگاه کنند”.
وی افزود: “وجود کانال‌های رادیویی و تلویزیونی برای جنبش سبز باعث “تقویت نظام و وحدت ملی” است. پخش پارازیت، هک و فیلتر کردن سایت‌ها از طرف حکومت اقدامی مضحک است”.

نخست‌وزیر سابق ایران در مورد روحانیت گفت: “سبزها باید بدانند موضع‌گیری چند نفر روحانی تندرو و مغرض، نظر همه روحانیت و مراجع نیست و آنها باید مراقب باشند که در دام تبلیغاتی که می‌خواهد روحانیت را به جنبش بی‌اعتماد کند، نیفتند. روحانیت اصیل، مردم را با الفاظ رکیک خطاب نمی‌کند، از قتل و ریختن خون و زندانی کردن حمایت نمی‌کند و مصالح اسلامی و ملی را از منافع فرقه‌ای و جناحی تشخیص می‌دهد”.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تظاهرات بیست و دوم بهمن گذشته گفت: “راهپیمایی روز ۲۲ بهمن مهندسی شده بود و نمی‌توان به این گونه راهپیمایی‌ها دل خوش کرد. این گونه مهندسی اجتماعات نه تنها افتخاری ندارد، بلکه شبیه همان ذهنیت استبدادی و رویه‌های پیش از انقلاب است. دولت با هزینه گزاف و بسیج اتوبوس‌ها و قطارها از سراسر کشور و شکل‌های خاص اداری، سعی کرد اثرات حضور جنبش سبز را در آن روز خنثی کند. حضور گسترده نیرو‌های انتظامی و نظامی در مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن امسال و برخورد‌های خشن و وحشیانه آنها با معترضان بی‌سابقه بوده است”.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.