Home

جنتی: خداوند سمت رهبری را بر آیت‌الله خامنه‌ای محول کرد

28 Jul 2010

Font Size + | - Reset

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، روز سه شنبه گفت به اسنادی دست یافته است که نشان می‌دهد، آمریکایی‌ها یک میلیارد دلار در اختیار رهبران معترضان قرار داده اند . وی همچنین گفته است، پس از درگذشت آیت‌الله خمینی، سمت رهبری از سوی«خداوند متعال» بر آیت الله خامنه‌ای محول شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، احمد جنتی روزسه‌شنبه در سخنانی در مسجد جمکران قم انتخاب علی خامنه‌ای به عنوان جانشین آیت‌الله خمینی، رهبر پیشین جمهوری اسلامی را به «خداوند متعال» نسبت داده است.

وی در این باره گفته است: « در زمانی که امام خمینی رحلت کرد، خداوند متعال، سمت رهبری انقلاب را بر مقام معظم رهبری محول کرد و ایشان مأمور شد از طرف خداوند، که این انقلاب را و این نظام را و این راه علی را حفظ کند و ادامه دهد.»

احمد جنتی همچنین به مقایسه علی خامنه‌ای با امام علی پرداخته و گفته است: « وظیفه فعلی ما در زمان غیبت امام زمان این است که بدانیم، همان گونه که ولایت امیرالمؤمنین، علی، پشتیبان اسلام قرآنی و محمدی بود، امروز هم ولایت فقیه پشتیبان همان اسلام است و اگر این اسلام از بین برود، دیگر اسلامی نیست.»

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با دروغگو خواندن کسانی که ادعا می‌کنند، امام دوازدهم را ملاقات می‌کنند، در عین حال افزوده است: « اما در کنار تمام این دروغ‌ها عده‌ای به خدمت امام زمان مشرف شدند، که یکی از آنها شخصی به نام میرجهانی بود که من هم او را دیده‌ام.»

احمد جنتی در سخنان روز سه‌شنبه خود همچنین اعلام کرده است، به اسنادی دست یافته است که نشان می‌دهد، آمریکایی‌ها یک میلیارد دلار در اختیار رهبران معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری گذاشته‌اند.

وی در این باره گفت: « آمریکایی‌ها یک میلیارد دلار از طریق افراد سعودی که هم اکنون عامل آمریکا در کشورهای منطقه هستند، به سران فتنه دادند و همین سعودی‌ها که به نمایندگی آمریکا صحبت می‌کردند، گفتند، اگر توانستید نظام را منقرض کنید، تا پنجاه میلیارد دلار دیگر را هم می‌دهیم، اما خداوند این فتنه را به دست بندگان صالحش خاموش کرد.»

جنتی افزود: « در فتنه اخیر، سران فتنه با کمک آمریکایی‌ها فتنه‌ای را برپا کردند و مطمئن بودند که با کمک آمریکا دیگر کار انقلاب تمام می‌شود و چیزی برای نظام باقی نمی‌ماند، چرا که جنگ نرم است و این گونه مردم از نظام می‌برند و نظام وقتی مردم را نداشت، خود به خود سقوط می‌کند.»

احمد جنتی از انقلاب ایران را «مقدمه ظهور» نامیده و افزوده است: « خدا می‌خواست، تا کار به دست بندگان صالح خدا بیافتد و این انقلابی که مقدمه ظهور است باقی بماند و به همین دلیل خداوند این سران فتنه را رسوا کرد.»

وى همچنین گفته است: « علاوه بر فتنه عظیم ۸۸، در طول رهبرى آیت‌الله العظمى خامنه‌اى، فتنه‌هاى دیگرى هم ایجاد شد که حتى چندین بار تا حد سقوط نظام رفتیم، اما همان خدایى که نگاهبان انقلاب در واقعه صحراى طبس بود، باز هم انقلاب را حفظ کرد.»

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
 • RSS iran – Google News

  • Iran Steps Up Offense in Oil Market Battle With Pricing Discount - Bloomberg
  • Was Iran Involved in Sept. 11? A Federal Judge Awards Victims $10.5 Billion in Damages. - Tablet Magazine
  • Why Iran Isn't Ready to Cap Its Production - Yahoo News
  • Kerry tells Iran to join efforts for peace in Yemen and Syria - Washington Post
  • How Iran and the Nuclear Deal Stoke Negative Perceptions of the US - Wall Street Journal (blog)
 • video
  کوچ بنفشه‌ها

  تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.