Home

مصباح یزدی: فتنه گران، تربیت شدگان دانشکده حقوق و علوم سیاسی‌اند

7 Jul 2010

محمد تقی مصباح یزدی عضو مجلس خبرگان گفت: “بسیاری از کسانی که در فتنه‌ها نقش کلیدی داشتند، از تربیت‌شدگان همین اساتید فاسد دانشکده های حقوق و علوم سیاسی بودند.”

وی افزود:”در بحث اسلامی شدن دانشگاه‌ها کسانی روی کارآمدند که خودشان منشأ اشکال بودند و دانشکده‌های حقوق و علوم سیاسی در اختیار کسانی قرار گرفت که بعدها فسادشان معلوم شد”.

مصباح یزدی تاکید کرد “کسانی که هنوز معنای ولایت‌فقیه را نفهمیده و یا قصد سوئی دارند، اختیارات ولی‌فقیه را محدود به موارد ذکر شده در قانون اساسی می‌دانند و معتقدند که رهبری حق ندارد در قانون‌گذاری دخالت کند. ”

به گزارش ایسنا، رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی‌، در جمع تعدادی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، انقلاب اسلامی را در دنیا “بی‌نظیر” خواند و اظهار عقیده کرد “نمی‌توان توقع داشت به محض پیروزی انقلاب همه امور به سرعت سامان بگیرد؛ چراکه کشور از آغاز با کمبودهای زیادی روبه‌رو بود و از طرفی بیگانگان نیز با تمام قوا به تلاش برای سرنگونی نظام پرداختند .

محمدتقی مصباح یزدی مهم‌ترین مسأله انقلاب اسلامی را “بُعد فرهنگی یعنی همان باورها و ارزش‌های اسلامی” دانست و آنرا “موجب تفاوت این نظام با سایر نظام‌ها” ذکر کرد و گفت “آبادانی و سازندگی در کشورهای دیگر نیز وجود دارد. ”

وی خاطرنشان كرد: با توجه به وضع دانشگاه‌ها و درحالی‌که بسیاری از مسوولان درجه اول کشور سکولاریسم را ترویج می‌کردند، چگونه می‌توان به اسلامی شدن دانشگاه‌ها امیدوار بود؟

مصباح با اشاره به این‌که ” کوتاهی در وظیفه خیانت به خون صدها هزار شهید و جانباز و کسانی است که سال‌ها شکنجه‌های بسیاری را که در این راه تحمل کرده‌اند” گفت: اگر انحرافی در کار ما ایجاد شود، این انحراف در جامعه و نسل‌ها‌ی بعد اثر خواهد گذاشت. و این مسوولیت بیش از همه متوجه افراد فرهنگی کشور است؛ زیرا افراد دیگر ممکن است گناهانی مرتکب شوند، اما مسوول کفر و انحراف دینی و فکری مردم نیستند.

این روحانی حامی دولت خاطرنشان کرد: گاهی سخنی که به ظاهر یک تشکیک فلسفی است، در حقیقت ریشه همه باورها و ارزش‌ها را قطع می‌کند و منشأ کفر میلیون‌ها انسان می‌شود.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.