Home

مشاور رهبر ایران: آبروی جمهوری اسلامی مهم‌تر از خون به ناحق ریخته شده است

4 Jul 2010

علیرضا پناهیان رئیس اتاق فکر نهاد رهبری در دانشگاه های ایران امروز یک‌شنبه گفت که خون به ناحق ریخته شده یك نفر با آبروی جمهوری اسلامی قابل مقایسه نیست كه برخی این آبرو و عزت را در دنیا لكه ‌دار كردند.

به گزارش خبرگزاری “فارس”، پناهیان که در نشستی تحت عنوان ” فتنه دیگری در راه است ” سخن می‌ گفت با اشاره به حوادث سال گذشته در ایران افزود: در آینده فتنه ‌هایی صورت می‌گیرد كه افرادی با ادبیات دینی و انقلابی به میدان می ‌آیند و از منابع دینی سند می‌آورند و به موضوعات مهم می‌پردازند و تنها چیزی كه عامل نزاع است این است كه اهم‌ فی ‌الاهم نمی ‌شود و فقط افرادی در صراط مستقیم باقی می ‌مانند كه در این مسئله دارای تشخیص سالمی باشند.”

رئیس اتاق فکر نهاد رهبری ایران با اشاره به حوادث پس انتخابات بحث بر انگیز سال گذشته ایران گفت: ” شاید لازم بود تا همه افراد فتنه‏گری را كه علیه دوم خرداد موضع نگرفتند محاكمه می‌كردیم تا چهره‌هایی كه ابراز بی‌تفاوتی كردند در دوران فتنه به سلامت عبور نکنند. اگر مواضع روشن و شخصیت‌ها شناخته شده‌ بودند، كار به اینجا نمی‌رسید.”

پناهیان ادامه داد : ” هزاران نفر به خاطر یك دروغ به خیابان ‌ها آمدند؛ وقوع این اتفاق در جامعه اسلامی ما علامت وجود برخی ضعف‌های عمده خصوصاً در شبكه ‌های خبری است و نیاز است كه برای بررسی ابعاد این اتفاق و دلایل آن برنامه ‌ریزی كرده و یك كارگروه ویژه برای آن تشكیل شود.”

او در ادامه سخنان خود رقبای محمود احمدی نژاد در انتخابات را به غربگرایی متهم کرد و ادامه داد: “اگر دروغ گفتن بد است‌، گرایش به غرب نیز بد است اما گرایش به غرب داشتن از دروغ گفتن خیلی بدتر است و كسانی كه گرایش به غرب دارند در همین گفت‌وگوهای انتخاباتی گفتند كه 4 سال است به ما خرافات گفته شده است كه تمدن غرب در حال فرو ریختن است. این سخن گرایش به تمدن غرب را نشان می‌دهد كه از صدها دروغ بدتر است.”

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.