Home

امارات ٤١ حساب ایرانی را مسدود کرد

28 Jun 2010

بانک مرکزی امارات متحده عربی روز دوشنبه، ٤١ حساب بانکی را با هدف رعایت تحریم‌های اخیر سازمان ملل متحد علیه ایران مسدود کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، بانک مرکزی امارات با توجه به قطع‌نامه ١٩٢٩ سازمان ملل متحد، دستور داد تا ارتباطات مالی با افراد در تماس با فهرست تحریم‌ شده سازمان ملل متحد قطع شود.

بخش‌نامه بانک مرکزی به همه بانک‌های امارات متحده عربی، انتقال دهنده‌های پول، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های مالی فعال در این کشور ارسال شده است.

یک روزنامه امارتی این موضوع را به یک «طناب محکم دار» برای شرکت‌هایی که در فهرست سازمان ملل متحد قرار گرفته‌اند، تعبیر کرده است. بخش‌نامه آورده است که این حرکت مطابق با تحریم‌هایی است که «در خصوص اشاعه ندادن سلاح‌های هسته‌ای» وضع شده است.

از سوی دیگر، این بخش‌نامه نسبت به «هدف قرار دادن حساب‌ افراد حقیقی و حقوقی که نامشان به وضوح در فهرست نیامده هشدار داده است.»

به گزارش زمانه، هفته گذشته نیز دوبی که جامعه بزرگی از ایرانیان را در خود جای داده است، حدود ٤٠ شرکت محلی و بین‌المللی را به خاطر نقض تحریم‌های سازمان ملل متحد تعطیل کرد.

این درحالی است که صدها هزار ایرانی در دوبی و دیگر ایالت‌های امارات متحده عربی به کار و تجارت مشغول‌اند و در صادرات چند میلیارد دلاری به ایران نقش دارند.

جمهوری اسلامی سال‌ها در دوبی یکی از هفت ایالتی که امارات متحده عربی را تشکیل می‌دهند روابط تجاری فعالی داشته است. حجم تجارت این دو کشور حدود ١٠ میلیارد دلار در سال است و بیش‌تر آن به صادرات مجدد به ایران مربوط می‌شود.

سال گذشته میلادی دوبی پس از وارد کردن ٥٨ بیلیارد دلار کالا از اروپا، آسیا و یا جاهای دیگر، آن‌ها را دوباره به ایران صادر کرد. این میزان حدود ٤/٨ درصد افزایش داشته است.

کارشناسان آمریکایی معتقدند برای فشار بیش‌تر به ایران باید ارتباطات مالی این کشور با کشورهایی مانند امارات متحد عربی را هدف قرار داد.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.