Home

احمدی‌نژاد: صدور قطعنامه‌ها مطابق خواست دولت است

25 Jun 2010

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران، دو هفته پس از تصویب دور چهارم تحریم‌ها در شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران، اعلام کرد که هفته آینده تهران شرایط گفت‌وگو با کشورهای ۱+۵ را اعلام خواهد کرد.

محمود احمدی‌نژاد در انتقادی تند از کشورهای غربی و به ویژه ایالات متحده گفت: «طوری گفت‌وگو می‌کنیم که پشیمان شوید که دیگر از این غلط‌ها نکنید.»

پس از تصویب دور چهارم تحریم‌ها در شورای امنیت، از جمله نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه، کاترین اشتون، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و برخی از مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که باب گفت‌وگو با ایران در زمینه برنامه هسته‌ای‌اش بسته نشده است.

محمود احمدی‌نژاد که در زمان دو دولت وی چهار قطعنامه تحریمی علیه ایران صادر شده است، صدور این قطعنامه‌ها را نشانه «توانایی‌های ملت ایران» دانست و گفت: «چیزی به نام قطعنامه درست کرده‌اند که امروز خودشان بیشتر از آن می‌ترسند و پس از صدور قطعنامه نیز مصاحبه کردند و نامه دادند که این قطعنامه برای تنبیه نیست بلکه برای گفت‌وگوست.»

رئیس دولت دهم در ادامه صدور قطعنامه‌ها را مطابق خواست دولت دانست و گفت: «آنها با صدور قطعنامه حرف ما را مستند کرده و سند آن را روی میز می‌گذارند و ما خوشحالیم که آنها در نقشه ما حرکت می‌کنند.»

محمود احمدی‌نژاد با بیان اینکه غربی‌ها از قدرت‌هایی که دارند نمی‌توانند استفاده کنند، بدون ذکر جزییات گفت: «این قدرت‌ها در برابر ملت ایران از کار افتاده و کاری از دست‌شان برنمی‌آید، چرا که نمی‌دانند ما چه داریم و از این مسئله وحشت دارند.»

رئیس دولت دهم همچنین دو جبهه را در جهان ترسیم کرد که یکی از آنها «جبهه پاکان» به رهبری ایران و دیگری «جبهه مادیون» به رهبری آمریکاست.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.