Home

صادق لاریجانی: فتنه‌گران حتماً مجازات خواهند شد

23 Jun 2010

رئیس قوه قضاییه با اشاره به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری، اعتراضات صورت گرفته را “ادعای تقلب” و “واقعاً دروغین” ذکر کرد و گفت: “فتنه بعد از انتخابات فتنه بسیار بزرگی بود و با فتنه‌گران نیز برخورد قاطع خواهد شد.” وی همچنین تاکید کرد “با بی‌حجابی مانند سایر جرایم برخورد صورت می گیرد.”

به گزارش جرس، صادق آملی لاریجانی، در مصاحبۀ زنده تلویزیونی خود به مناسبت هفته قوه قضاییه که سه شنبه شب شبكه اول سیما پخش ‌شد، گزارشی از عملكرد و فعالیت این قوه در ده ماه اخیر (مدت زمان ریاست خود) پرداخت و در اشاره ای به رخدادهای بعد از انتخابات ریاست جمهوری، گفت: “در این حوادث عده‌ زیادی كه از قانون تخلف كردند و علیه امنیت ملی اقدام كردند، دستگیر شدند كه برخی از آنها وابستگی به منافقین و گروهك‌های ضدانقلاب داشتند. ”

رییس قوه قضائیه گفت: “ادعای تقلب واقعا دروغین بود. همه مسایل درشورای نگهبان پیگیری شد حتی این ادعا؛ به مدعیان گفتیم که بیایید برخی صندوق ها را بصورت صدفه و رندوم شمارش کنیم اگر به اختلاف قابل توجهی که موجب تغییر نتایج شود، رسیدیم بقیه صندوق ها را هم بازشماری می کنیم اما متاسفانه نپذیرفتند. ”

آملی لاریجانی با بیان اینکه “متاسفیم که حاضر نشدند از راه های قانونی موضوع را دنبال کنند”، گفت: “برخی از نمایندگان کاندیداها درجلسات خصوصی می گفتند، ما وقتی صحبت از تقلب می کنیم، اینطور نیست که بعداز بازشماری صندوق ها نتیجه جدیدی بدست آید، این حرف عجیب مغایر با ادعای تقلب بود و همچنین می گفتند که باید ببینیم درمقدمات چه اتفاقاتی رخ داده است”.

وی گفت: “به نظر من فتنه بعداز انتخابات بسیار بزرگ بود و ضرر قابل توجهی به شکوه انتخابات زد.”

لاریجانی افزود: “دستگاه قضایی پرونده‌ها را به دقت رسیدگی كرده است و به منظور اتقان احكام بازنگری توسط افراد مجرب انجام خواهد گرفت تا احكام به درستی صادر شود”.

رئیس دستگاه قضایی جمهوری اسلامی افزود: “برخی افراد در حوادث پس از انتخابات سلاح گرم به همراه داشتند. این افراد محارب بودند. قوه قضاییه در كار خود كوتاهی نكرده و البته ممكن است حكم اشتباهی نیز صادر شده باشد. ”

رئیس قوه قضاییه با اشاره به رسیدگی به پرونده كهریزك و كوی دانشگاه اعلام كرد كه دادگاه كهریزك نه جلسه برگزار شده است و رأی ‌آن در روزهای آینده صادر خواهد شد.

لاریجانی همچنین گفت: “فتنه‌گران حتماً مجازات خواهند شد.”

وی در قسمت پایانی سخنانش درباره مباحث مطرح شده پیرامون موضوع حجاب، با جرم خواندن بی‌حجابی اظهار داشت: “آنچه برخورد قوه قضاییه را می‌طلبد فقط بی‌حجابی سازمان‌ یافته نیست چرا كه بی‌حجابی جرم است و قوه قضاییه وظیفه برخورد با جرم دارد و نیروی انتظامی نیز به عنوان ضابط قوه قضایی حق ندارد از برخورد با جرم مشهود سر باز زند”.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینكه “با بی‌حجابی مثل سایر جرایم برخورد خواهد شد”، یادآور شد: نباید به بهانه‌ كارهای فرهنگی اصل این جرم و مجازات آن كنار گذاشته شود چرا كه نیروی انتظامی و قوه قضاییه مؤظف به اجرای قانون هستند و نباید از آن تخلف كنند”.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.