Home

تهدید حامیان دولت: مجلس را به «توپ» می‌بندیم

22 Jun 2010

پس از تصویب لایحه وقف دانشگاه آزاد، تعدادی از تشکل‌های دانشجویی حامی دولت امروز با گردهمایی در مقابل مجلس تهدید کردند که اگر نمایندگان از تصمیم خود کوتاه نیایند مجلس را به «توپ» خواهند بست.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، اعضای تعدادی از تشکل‌های دانشجویی همچون «بسیج، جامعه اسلامی و انجمن های اسلامی» پس از موافقت نمایندگان با وقف دانشگاه آزاد اسلامی مقابل مجلس گردهمایی اعتراضی برگزار کردند.

آن‌ها ضمن سر دادن شعارهایی تند که پایگاه خبری فراکسیون اقلیت مجلس، پارلمان‌نیوز، آن‌ها را «وقیحانه» دانست، خواستار «انصراف» نمایندگان از تصمیم خود شدند. در طول چند روز گذشته رسانه‌های حامی دولت اخبار بسیاری در مخالفت با این تصمیم مجلس منتشر کردند.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به این موضوع عنوان کرد: «شگفت» است که عده‌ای می‌خواهند با «غلبه دهل» صدای «انقلابی و ولایی» مجلس را نشنوند.

لاریجانی همچنین انتقاد کرد: چرا حامیان دولت که زمانی مجلس را «انقلابی» می‌دانستند و مواضع آن را تیتر یک روزنامه‌های خود می‌کردند اکنون «آسمان و زمین را به هم بافته‌اند.»

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که «این تحرکات تاثیری در تصمیم مجلس ندارد.»

در همین راستا خبرگزاری مهر اعلام کرد که رئیس قوه قضائیه ایران با درخواست دادستان کل کشور برای تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب در خصوص پرونده دانشگاه آزاد «موافقت» کرده است.

چندی پیش هیأت امنای دانشگاه آزاد اعلام کرد که کلیه اموال این دانشگاه را «وقف» کرده است، اما محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت ایران، ضمن مخالفت با این مسئله در جایگاه رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی اساس‌نامه این دانشگاه را تغییر داد.

روز گذشته نمایندگان مجلس ضمن مخالفت با تغییرات دولت در اساس‌نامه دانشگاه آزاد با وقف اموال این دانشگاه موافقت کرده‌اند که مورد اعتراض حامیان دولت قرار گرفته است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.