Home

دفتر آیت‌الله منتظری پلمپ شد

15 Jun 2010

دفتر آیت‌الله منتظری، مرجع تقلید درگذشته شیعه روز دوشنبه ۲۴ خرداد ماه از سوی وزارت اطلاعات پلمپ شد.

احمد منتظری، پسر آیت‌الله منتظری طی بیانیه‌ای که در وب‌سایت رسمی آیت‌الله منتظری منتشر شده این خبر را تایید کرده‌ است.

بنا به این بیانیه ۱۵ مامور امنیتی با حکم دادگاه ویژه روحانیت دفتر آیت‌الله منتظری را تفتیش کرده و پس از توقیف برخی اموال، اقدام به پلمپ دفتر کردند.

دفتر این مرجع تقلید شیعه روز گذشته، یکشنبه مورد حمله برخی نیروهای هوادار دولت گرفته بود. آیت‌الله منتظری، مرجع تقلید منتقد جمهوری اسلامی سال گذشته درگذشت و مراسم خاکسپاری و بزرگداشت وی تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.

نیروهای لباس شخصی که سایت جرس آنها را «نیروهای بسیج، حزب الله و انصار» معرفی کرده، روز گذشته به بهانه حضور مهدی کروبی، از رهبران مخالف دولت در شهر قم، در برابر دفتر آیت‌الله صانعی و آیت‌الله منتظری تجمع کرده بودند.

هواداران دولت ساعت چهار بامداد امروز دفاتر این مراجع تقلید را مورد حمله قرار دادند.

به گفته احمد منتظری مهاجمان شیشه‌ها، صندلی‌ها و تلویزیون دفتر را شکسته‌اند، پرده‌ها را کنده‌اند و سایر اموال دفتر را تخریب کرده‌اند. در این حملات شیشه‌های منزل سعید منتظری، فرزند دیگر آیت‌الله منتظری نیز شکسته شده‌ است.

گفته می‌شود در هنگام وقوع این حادثه نیروی انتظامی در محل حضور داشته است.

تجمع‌کنندگان علیه مهدی کروبی، میرحسین موسوی، محمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی، شعار داده و از آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کردند.

محاصره کنندگان بیت آیت‌الله صانعی، با توهین به این مرجع تقلید شیعه وی را «نانجیب» و حسن خمینی، نوه آیت‌الله خمینی را «فرزند ناخلف» احمد خمینی خواندند.

در ویدئویی که از محاصره بیت‌ آیت‌الله صانعی منتشر شده، سخنران نیروهای لباس شخصی تهدید کرده‌ است که از اول مهر ماه اجازه تدریس در حوزه علمیه قم به حسن خمینی داده نخواهد شد.

وی با هشدار به نیروهای انتظامی و اطلاعاتی، گفت: «ما اجازه نمی‌دهیم، ما کار خودمان را می‌کنیم، بچه‌های اطلاعات و امنیتی و انتظامی و نظامی بدانند، فردا چیزی نگویند، ما انتظارمان این است که از اول مهر وجود نانجیب این فرزند حاج احمد آقای خمینی را ما در قم نداشته باشیم.»

وی همچنین اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان را تهدید کرد که «آقای هاشمی باید به راه بگردد و گرنه خیلی راحت حذف شان می‌کنیم.»

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.