Home

موسوی: ۲۲ خرداد ماه مردم بهانه‌ای به دست دولتيان ندادند

15 Jun 2010

میر حسين موسوی، از رهبران اصلاح طلب، با انتشار اطلاعيه ای حمله به دفاتر مراجع تقليد را محکوم کرده و خودداری از صدور مجوز راهپيمايی برای روز ۲۲ خرداد را «نشان دهنده ترس دولتيان از تکرار حماسه ۲۵ خرداد سال ۸۸ دانست.»

آقای موسوی افزود: « جنبش سبز آن آگاهی را دارد که به گونه ای عمل نکند تا تماميت‌خواهان بتوانند پيامد سياست‌های غلط خود را در زمينه‌های اقتصادی و فرهنگی و سياسی و سياست خارجی بپوشانند. امروز دولتیان بیش از همیشه محتاج حادثه سازی‌های هستند که بتوانند تبعات مصائبی را که بر سر کشور آورده اند از چشم‌ها پنهان نگه دارند.»

نخست وزير پيشين ايران گفت: « ۲۲ خرداد ماه امسال، مردم بهانه ای به دست دولتيان ندادند تا با آن پيامدهای ناشی از قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنيت را، که به دليل سوءمديريت و سياست‌های عوام فريبانه بر سر کشور و ملت ما تحميل شده است، بپوشانند.»

آقای موسوی در اطلاعيه که در سايت کلمه،نزدیک به میرحسین موسوی، منتشر شد، ‌حمله به مردم و دانشجويان در روز ۲۲ خرداد و سپس حمله به دفاتر آيت الله صانعی و آيت الله منتظری و توهين به حجت الاسلام کروبی را ناشی از «اغتشاش فکری در ميان مهاجمان می خواند.»

احمد منتظری، فرزند آيت‌الله منتظری در گفت‌وگو با راديو فردا اين خبر را که مأموران دادگاه ويژه روحانيت در شهر قم، صبح روز دوشنبه دفتر آيت‌الله منتظری، از مراجع تقليد منتقد حکومت که آذر ماه ۸۸ درگذشت را پلمب کرده‌اند، تایید کرد.

میر حسین موسوی همچنین در این مورد افزود که حمله به بیت آیت الله خمینی ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ زمينه برچيدن پايه‌های استبداد و سپس بهمن سال ۵۷ فراهم کرد.

آقای موسوی با اشاره به سرکوب یک ساله معترضان توسط نیروهای امنیتی گفت: «آرایش نظامی- امنیتی بی‌سابقه در تهران نشان می‌دهد که به‌رغم یک‌سال سرکوب و حبس و استفاده یک‌سویه از صداوسیما و رسانه‌های دولتی و هزینه‌های هزاران میلیارد تومانی، تمامیت طلبان نتوانسته اند مردم را به صداقت و صحت عمل خود متقاعد سازند.»

سخنان این کاندیدای معترض به انتخابات ریاست جمهوری در حالی بیان می شود که ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، پنجشنبه، ۲۰ خرداد، در بيانيه مشترک اعلام کردند که به دليل «کارشکنی» وزارت کشور در خواست آنها بی پاسخ مانده است و انها برای حفظ «جان مردم» اين راهپيمايی برگزار نمی کنند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.