Home

91 نفر در سالگرد انتخابات بازداشت شدند

14 Jun 2010

حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از بازداشت ۹۱ نفر از معترضان در تجمعات روز گذشته تهران خبر داد.

وی به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: «طی روز گذشته مورد خاصی در پایتخت رخ نداد و تعداد محدودی که ۹۱ تن بودند به عنوان مظنون از سوی پلیس دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.»

احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی نیز روز گذشته، شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، تعداد بازداشت‌شدگان را اندک عنوان کرد و گفت که این افراد «گول تبلیغات و جو رسانه‌ای شبکه‌های تلویزیونی و اینترنتی معاند و ضد انقلاب» را خورده بودند.

وی با بیان اینکه دستگیرشدگان قصد «اخلال در نظم وامنیت عمومی» را داشتند، افزود: «با وجود حجم وسیع تبلیغات شبکه‌های تلویزیونی و اینترنتی معاند و ضد انقلاب برای تجمع و حضور عناصر فرصت‌طلب در سطح خیابان‌ها و میادین شهر تهران با درک و بصیرت بالای هموطنان عزیز تبلیغات آنها خنثی و مورد خاصی اتفاق نیفتاد.»

رسانه‌های خبری روز گذشته، شنبه گزارش‌هایی از درگیری‌های پراکنده در سطح شهر تهران منتشر کرده‌ بودند.

به گزارش شاهدان عینی تهران از صبح شنبه چهره امنیتی داشته‌ و نیروهای پلیس ضد شورش در اطراف خیابان طالقانی اقدام به پرتاب گاز اشک‌آور کردند.

از میدان انقلاب نیز اخباری مبنی بر ضرب و شتم معترضانی که قصد برپایی تجمع اعتراضی در این میدان داشتند، گزارش شده‌ است. بنا به این گزارش میدان ونک و دانشگاه‌های تهران و صنعتی شریف نیز شاهد حضور معترضان بوده‌ است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تعداد بازداشت‌شدگان را اندک عنوان کرد و گفت که این افراد «گول تبلیغات و جو رسانه‌ای شبکه‌های تلویزیونی و اینترنتی معاند و ضد انقلاب» را خورده بودند

این در حالی است که برخی خبرهای تایید نشده حاکی از بازداشت صدها نفر از معترضان در تجمعات روز گذشته تهران است. گفته می‌شود برخی دستگیرشدگان در ساعات نخستین بامداد یکشنبه آزاد شده‌اند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.