Home

استاندار تهران: راهپيمايي 22 خرداد، موضوعيت نداشت و مجوز صادر نکردیم

12 Jun 2010

Font Size + | - Reset

استاندار تهران با “خنده‌دار” خواندن موضوع راهپیمایی 22 خرداد اعلام کرد که دلیل عدم صدور مجوز راهپیمایی “موضوعیت نداشتن” و “بی‌دلیل” بودن آن است و تهدید کرد که با هر حرکت غيرقانوني برخورد می‌شود و ایجاد مزاحمت براي مردم تحمل نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، مرتضي ادعا کرد: فتنه گران پس از ضربات پي در پي که از ملت ايران خوردند و نقشه‌هاي شوم‌شان براي مقابله با نظام مقدس جمهوري اسلامي به بن بست رسيد، اخيرا دوباره جنگ رواني به راه انداخته اند.

وي اضافه کرد: آنان قصد دارند براي مردم و منافع عمومي ايجاد مزاحمت کنند لذا درخواست راهپيمايي غير واقعي از استانداري تهران کردند.

تمدن افزود: در همين راستا نامه اي فاقد شماره براي استانداري ارسال کردند و هيچ‌گونه پيگيري نداشته اند.

وي گفت: اين نامه مستند به هيچ ضمانت قانوني نبود و قبل از اينکه به دست استانداري برسد ما آن را در سايت‌هاي ضد انقلاب و برخي سايت‌هاي داخلي ملاحظه کرديم.

استاندار تهران اضافه کرد: هيچگونه دليلي نبود که در برابر فضاي عمومي جامعه که آرامش و کار و کوشش است، مجوز راهپيمايي بدهيم.

تمدن با طرح اين پرسش که به چه دليلي بايد به اين راهپيمايي مجوز مي داديم گفت: اينها يک دروغ بزرگ در راستاي انتخابات مردمي مطرح کردند و آن هم دروغ بزرگ تقلب بود.

وي گفت: اگر اين افراد مي‌خواهند با تقاضاي راهپيمايي 22 خرداد را جشن بگيرند بايد اسم آن را “جشن دروغ” بگذاريم زيرا با حرکات ناروا مرتکب گناه شدند و در پيشگاه ملت هيچ‌گاه بخشيده نخواهند شد و روزي بايد در پيشگاه عدالت و دستگاه قانوني پاسخ‌گوي کارهاي خلاف قانون خود باشند.

این‌ها در حالی است که مهدی کروبی و میرحسین موسوی از یک سو و هشت حزب اصلاح طلب از سویی دیگر درخواست مجوز راهپیمایی را به وزارت کشور ارائه کرده بودند.

ابوالفضل قدیانی و علی شکوری‌راد به عنوان نمایندگان این احزاب درخواست را پیگیری کردند و با حضور در وزارت کشور و دیدار با مدیر سیاسی وزارت کشور تلاش کردند تا تمام نواقص و اشکالاتی که از سوی وزارت کشور مدام مطرح می‌شد رفع کنند. با این حال و رفع تمام نواقص وزارت کشور حاضر به صدور درخواست مجوز برای راهپیمایی 22 خرداد نشد.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
 • RSS iran – Google News

  • Iran coming into World Cup slightly undercooked - Irish Times
  • Iran's Plan to Destabilize Egypt - Gatestone Institute
  • US investors begin to imagine a return to Iran - Sydney Morning Herald
  • No shirt swap between Iran and Nigeria - SuperSport (blog)
  • Ayatollah Ali Khamenei, Iran's supreme leader, says 'military attack is not a ... - New York Daily News
 • video
  کوچ بنفشه‌ها

  تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.