Home

لغو راهپیمایی ٢٢ خرداد از سوی موسوی و کروبی

11 Jun 2010

رهبران مخالف دولت، عصر روز پنج‌شنبه، با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند اخباری دریافت کر‌ده‌اند که نشان از «سازماندهی افراطیون و سرکوبگران» برای «یورش به مردم بی دفاع و مظلوم» دارد و به همین دلیل گردهمایی روز 22 خرداد «انجام نخواهد شد.»

در این بیانیه که در تارنمای «سحام‌نیوز» منتشر شده موسوی و کروبی به «سابقه سیاه» حکومت ایران در «سرکوب معترضان» در یک سال گذشته اشاره کرده و از معترضان خواسته‌اند که خواسته‌های خود را از راه‌های «کم هزینه‌تر و موثرتر» پیگیری کنند.

موسوی و کروبی در بیانیه مشترک‌شان خطاب به حکومت گفته‌اند که این «خودفریبی و ساده‌انگاری» است که گمان کنید با «تهدید و تحقیر و دروغ در توپخانه‌هایتان» توانسته‌اید معترضان را «سرکوب» کنید.

رهبران مخالف دولت با اشاره به این‌که «جنبش زنده است» گفته‌اند که معترضان با وجود «تهدیدها و خطرها» هنوز از اعتراض دست نکشیده‌اند.

به گفته رهبران مخالف دولت، «حتی یک اعلام حضور کوچک» از سوی معترضان، «وحشت بر سرتاپای سرکوب‌گران» می‌اندازد و باعث تشدید تدابیر انتظامی و امنیتی از سوی حکومت می‌شود.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای برگزاری راهپیمایی در ۲۲ خرداد ماه در تهران روز دوشنبه دهم خرداد از وزارت کشور درخواست مجوز کردند.

در متن درخواست صدور مجوز، محل برگزاری راهپیمایی از میدان امام حسین تا میدان آزادی اعلام شده بود. وزارت کشور اما تاکنون به این درخواست پاسخی رسمی نداده است.

موسوی و کروبی در بیانیه مشترک‌شان خطاب به حکومت گفته‌اند که این «خودفریبی و ساده‌انگاری» است که گمان کنید با «تهدید و تحقیر و دروغ در توپخانه‌هایتان» توانسته‌اید معترضان را «سرکوب» کنید
۲۲ خرداد ماه نخستین سالگرد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دهم است که در آن محمود احمدی‌نژاد به عنوان «برنده» معرفی شد.

موسوی و کروبی در بیانیه امروز خود درباره انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری ایران در سال گذشته گفتند که «دستان ناپاک» در آرای مردم « دست برده» و نتیجه‌ای اعلام شد که «حیرت‌آور» بود.

رهبران مخالف دولت در بیانیه خود گفته‌اند که طبق اصل ۲۷ قانون اساسی ایران درخواست برگزاری تجمع و راهپیمایی داده‌اند اما با «بهانه تراشی‌های متعدد» این درخواست بی پاسخ مانده است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.