Home

دفتر رفسنجانی، «سکوت مصلحت‌آميز رهبر» را موجب تداوم حملات به وی دانست

10 Jun 2010

دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی روز چهارشنبه در واکنش به مطلبی در روزنامه وطن امروز، نوشته است که سکوت مصلحت‌آميز آيت‌الله علی خامنه‌ای باعث شده است تا روزنامه‌های همسو با دولت دهم «قسم ياد کنند که با بهانه و بی‌بهانه هاشمی‌ستيزی را تيترهای اول و دوم هر روز خويش کنند».

دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی در خصوص پاسخ به مطلب روزنامه وطن امروز نوشته است: «اگرچه پاسخ‌گويی به نامه‌های اين‌چنينی که خالی از بديهيات اخلاقی می‌باشد، نوعی گام نهادن به بيراهه است و به همين دليل در چاپ اول، از کنار آن گذشتيم، اما بی‌پاسخ گذاشتن شبهات، باعث تسريع انحراف کنونی جامعه از اهداف انقلاب اسلامی و ظلمی مضاعف به آيندگان خواهد بود که می‌خواهند بدانند در مقطع ۳۰ ساله پس از انقلاب اسلامی بر کشورشان چه گذشته و می‌گذرد! ».

دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی سپس به مقايسه دوران رهبری آيت‌الله خمينی و آيت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبران جمهوری اسلامی پرداخته است و می‌گويد در دوران آيت‌الله خامنه‌ای «سکوت مصلحت‌آميز» رهبر باعث تداوم حملات عليه رئيس مجمع تشخيص مصلحت است.

دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی در خصوص تفاوت دوران آيت‌الله خمينی و آيت‌الله خامنه‌ای نوشته است: «تفاوت ديگر اين است که اگر آن روز، گروهی هاشمی‌ستيزی را نردبانی برای روحانی‌ستيزی و اسلام‌ستيزی خويش قرار می‌دادند، فوراً با نهيب «اين تذهبون» امام مواجه می‌شدند و امروز سکوت مصلحت‌آميز رهبری معظم انقلاب که در نامه آيت‌الله هاشمی رفسنجانی به آن اشاره شده، کار را به جايی رسانده که يک نامزد به خود اجازه می‌دهد جلوی ۵۰ ميليون بيننده تلويزيونی دروغ و تهمت بزند و روزنامه‌های همسو قسم ياد کنند که با بهانه و بی‌بهانه هاشمی‌ستيزی را تيترهای اول و دوم هر روز خويش کنند».

دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی در بخش ديگری از اين واکنش به مطلب روزنامه وطن امروز، تصريح کرده است که نيروهای تندرو از انتخابات رياست جمهوری سال ۱۳۷۶ به دنبال شکل‌دهی «نطفه حرام تقلب انتخاباتی» در جامعه بودند.

دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی نوشته است: «اين چه شيوه ناشيانه در سياست است که ۱۲ سال پس از انتخابات رياست جمهوری سال ۷۶ اولاً وقيحانه خود را همه‌کاره انقلاب می‌دانيد و ثانياً وقيحانه‌تر می‌گوييد اگر سخنان هاشمی رفسنجانی مبنی بر برخورد با تقلب در انتخابات نبود، خاتمی رئيس جمهور نمی‌شد؟!! آيا غير از اين است که اعتراف می‌کنيد از همان سال به دنبال شکل‌دهی نطفه حرام تقلب انتخاباتی در رحم جامعه بوديد؟!! آيا حضور ۱۰۶ درصدی همه مردم يکی از استان‌های غربی کشور در همان انتخابات کافی نيست که به عنوان مناديان دروغين مردم‌سالاری دينی اسلامی خجالت بکشيد؟!».

در ادامه دفتر هاشمی رفسنجانی بدون نام بردند از اصلاح‌طلبان آنها را به تقلب در انتخابات مجلس ششم در تهران متهم کرده است.

دفتر اکبر رفسنجانی نوشته است: «چرا در بيان نتايج انتخابات مجلس ششم در سال ۱۳۷۸ نعل وارونه می‌زنيد؟ مگر نمی‌دانيد با شمارش مجدد تنها ۲۰ درصد صندوق‌های حوزه انتخابيه تهران، که توسط شورای نگهبان انجام می‌گرفت، آيت‌الله هاشمی رفسنجانی از رتبه سی‌ام به نوزدهم رسيد؟ مگر نمی‌دانيد وقتی آن آبروريزی داشت اساس انتخابات را زير سؤال می‌برد، رهبر معظم انقلاب دستور توقف بازشماری را صادر فرمودند؟».

دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی می‌گويد اتهامات روزنامه وطن امروز «تکرار» اتهامات روزنامه انقلاب اسلامی متعلق به ابوالحسن بنی‌صدر، نخستين رئيس جمهوری اسلامی ايران، عليه رئيس مجمع تشخيص مصلحت است.

دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی نوشته است: «جفای در حق آيت‌الله هاشمی رفسنجانی معطوف به عملکرد افراطيون ديروز اصلاح‌طلبی و افراطيون امروز اصول‌گرايی نيست. اگر اسناد به اصطلاح تاريخی ساواک در قبل از پيروزی انقلاب را ورق می‌زديد، می‌خوانديد که شيخ اکبر هاشمی ۴۰ ميليون تومان به خرابکاران اجتماعی پيرو امام خمينی(ره) کمک کرده است. اگر تورق آن اوراق را در شأن روحيه دين‌مداری خويش نمی‌دانيد، تاريخ دو سه سال اول پس از پيروزی انقلاب اسلامی را بخوانيد که تهمت‌ها و توهين‌های امروز روزنامه وطن امروز، تکرار مطالب روزنامه «انقلاب اسلامی» ديروز است که توسط بنی صدر مديريت و منتشر می‌شد».

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.