Home

گروه کمک‌رسانی به غزه: کمک ایران را نپذیرفتیم

4 Jun 2010

یکی از رهبران گروهی که سازماندهی ارسال کمک‌ها با کشتی به غزه را به عهده داشت، می‌گوید که ايران نیز به این گروه پيشنهاد ارسال کمک داده بود ولی اين گروه این پيشنهاد را نپذيرفته است.

به گزارش خبرگزاری آسوشيتد پرس، گرتا برلين یکی از رهبران گروه جنبش آزادی غزه گفته است که اين گروه پيشنهاد ارسال کمک و حمايت از سوی گرو‌ه‌ها و دولت‌های تندرو را نمی پذيرد.

خانم برلين همچنين گفته است بزرگترين دريافت مالی اين گروه از طریق جذب کمک از سوی ماهاتير محمد، نخست وزير سابق مالزی بوده، که ۳۰۰ هزار دلار جمع آوری شده و اين گروه اين پول را صرف خريد سه کشتی کرده است.

خانم برلين روز پنج‌شنبه گفت که گروه جنبش آزادی غزه چهار سال پيش در کاليفرنيا تشکيل شده و هنوز ۳۸ هزار دلار بودجه در اختيار دارد.

در جريان حمله روز دوشنبه نيروهای اسرائيلی به کشتی ارسالی اين گروه به نزديکی آب های غزه، ۹ نفر کشته شدند. گزارش ها حاکی است يکی از کشته شدگان، يک شهروند آمريکا بوده است.

به گزارش خبرگزاری رويترز، وزارت خارجه آمريکا روز پنجشنبه تاييد کرد يک شهروند آمريکايی هم در کشتی حضور داشته و جريان حمله نيروهای اسرائيلی کشته شده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمريکا فيليپ کراولی گفت که «فرقان دوغان» ۱۹ ساله و متولد نيويورک، تابعيت دوگانه آمريکا – ترکيه داشته که بر اثر زخم ناشی از تيراندازی جان سپرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمريکا همچنين گفت که ايالات متحده پيش از حرکت اين کشتی ها، تماس هايی با اسرائيل داشته و تاييد کرد که واشينگتن از تل آويو خواسته بود مراقب هرگونه اشتباه در محاسبات باشد؛ سخنگوی وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت که واشینگتن از پیش می‌دانست که در میان سرنشینان کشتی، شهروندان آمریکایی حضور دارند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.