Home

استقبال از متکی در اروپا با عکس ندا

2 Jun 2010

نمایندگان پارلمان اروپا با تصاویری از ندا آقاسلطان، از منوچهر متکی، وزیر امور خارجه دولت دهم استقبال کردند، که به منظور دیدار و گفتگو با چند مقام غربی به اروپا سفر کرده است.

آقای متکی امروز سه‌شنبه هنگام ورود به مقر پارلمان اروپا با نمایندگانی روبرو شد که تصاویری از ندا آقاسلطان در دست داشتند. نماینده انگلیس نیز در این جمع، متکی را «آدمکش» خواند.

این برای نخستین‌بار پس از آغاز اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات در ایران است که چند مقام اروپایی با در دست داشتن تصاویری از ندا آقاسلطان در یک برنامه رسمی نسبت به «سرکوب» مخالفان دولت در این کشور اعتراض می‌کنند.

پیش از سفر متکی به بروکسل به منظور سخنرانی در کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا، فيورلو پرورا ست، قانون‌گزار ايتاليائی، خواستار نصب تصويری از ندا در کنار تصوير آنگ سان سوچی، رهبر معترضان برمه‌ در محل درب ورود به پارلمان شده بود.

نمایندگان پارلمان اروپا پس از مخالفت هيات رئيسه پارلمان مبنی بر نصب تصویر ندا آقاسلطان، تصمیم گرفتند با در دست گرفتن تصاویری از وی از آقای متکی استقبال کنند.

ندا آقاسلطان در جریان اعتراض‌های خیابانی در تهران پس از اعلام نتیجه انتخابات، به ضرب گلوله جان باخت و لحظه جان باختن او که به وسیله یک موبایل ضبط شد، در تمام جهان پخش شد.

محمود احمدی‌نژاد قتل ندا آقاسلطان را «مشکوک» قلمداد کرده و احمد خاتمی خطیب جمعه تهران، معترضان را عامل قتل وی معرفی کرده بود.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.