Home

موسوی: به دنبال بازگشت به دوران آیت‌الله خمینی نیستیم

2 Jun 2010

میرحسین موسوی از رهبران مخالف دولت می‌گوید حاکمان جمهوری اسلامی به «زندانبان و سلب‌کنندگان آزادی» تبدیل شده‌اند.

به گزارش کلمه، موسوی افزود در شرایط کنونی بخشی از حاکمیت، به خشونت و سرکوب و سلب آزادی‌های مشروع رو آورده و زندان‌ها را پر کرده است.

وی افزود این بخش از حاکمیت با «پوشش خرافه و تحجر، کشور را به افلاس و درماندگی در سطح داخل و خارج کشانده» است.

این رهبر جنبش سبز در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از رابطه دولت و مجلس، از آن دسته از نمایندگان مجلس که به ظلم «آغشته» نشده‌اند، پرسید: «وقتی با خود خلوت می‌کنید، آیا از این همه تحقیر مجلس احساس نگرانی و پوچی نمی‌کنید؟»

نخست وزیر پیشین ایران از نمایندگان پرسید: «شما هنوز نتوانسته‌اید جزء کوچکی از تخلفات مالی دولت را رسیدگی کنید و جواب درست بگیرید، چه پاسخی در برابر خداوند و بندگان خدا که شما وکیل آنان هستید دارید؟»

میرحسین موسوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که همچنان به آرمان‌های آیت‌الله روح‌الله خمینی وفادار است، اما بدنبال بازگشت به دوران وی نیست.

وی اظهار داشت به دوران آقای خمینی هم انتقاد دارد، اما «چه ضرورتی دارد که وقتی دو تیغه قیچی، یعنی متحجران داخلی و دشمنان بی‌نقاب خارجی آن دوران و تصویر حضرت امام را هدف قرار داده‌اند» او نیز زبان به انتقاد بگشاید.

موسوی گفت به آقای خمینی علاقمند است و در این‌باره نمی‌تواند گذشته خود را نفی کند و به مردم دروغ بگوید.

وی در عین حال افزود: «منظور از نگریستن به آن دوره، بازگشت به آن دوره نیست. بلکه هدف یادآوری ریشه‌ها و یادآوری جهت‌های اصلی انقلاب یعنی عدالت، آزادی و معنویت است.»

موسوی همچنین به تصویر «تحریف» شده‌ای که از سوی رسانه‌‌های رسمی کشور، از بنیانگذار جمهوری اسلامی ارائه می‌شود اشاره کرد و گفت اگر این وضعیت ادامه یابد، «انزجار» از گذشته‌ها افزایش می‌یابد.

این رهبر مخالفان دولت در ادامه گفت که در زمان آقای خمینی، نظارت استصوابی وجود نداشت، اما بعد از درگذشت او با «اسلحه نظارت استصوابی»، بسیاری از خدمتگذاران آگاه و مدیران دلسوز از صحنه رقابت کنار زده شدند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.