Home

ناتو: ایران طالبان را آموزش می‌دهد

31 May 2010

فرمانده کل نظامیان بین‌المللی در افغانستان می‌گوید ایران با «آموزش و تهیه جنگ‌افزار» برای طالبان، می‌خواهد موجب خروج نیروهای خارجی از این کشور شود.

ژنرال استانلی مک‌کریستال طی یک نشست خبری در کابل گفت :«شورشیان در داخل ایران آموزش می‌بینند و سپس وارد افغانستان می‌شوند. جنگ افزارهای بدست آمده از طالبان نیز نشان می‌دهد که از ایران وارد افغانستان شده‌اند.»

وی که در حال حاضر فرماندهی تمام نظامیان ناتو و آمریکایی را در افغانستان به عهده دارد، افزود که نیروهای بین‌المللی، به زودی برای جلوگیری از این گونه اقدامات ایران، تدابیری اتخاذ خواهند کرد. با این حال وی به جزئیات این تدابیر اشاره‌ای نکرد.

جمهوری اسلامی پیش‌تر، هرگونه همکاری با شورشیان افغان را رد کرده و گفته است امنیت در افغانستان به نفع ایران هم هست.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که شمار قربانیان ارتش آمریکا از ۱۲ نفر در سال ۲۰۰۱ به ۳۱۶ نفر در سال ۲۰۰۹ افزایش یافت و از آغاز سال جاری کنون نیز ۵۴ سرباز آمریکایی جان باخته‌اند.

بریتانیا با از دست دادن ۲۶۴ سرباز، بعد از آمریکا بیشترین شمار قربانی را در جنگ افغانستان داشته است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.