Home

آیت‌الله صانعی: ظالم مجازات خواهد شد‌

31 May 2010

آیت‌الله یوسف صانعی از مراجع تقلید، با انتقاد از ادامه «فشار‌ها و تهمت‌ها» در ایران، گفت «بی‌انصافی» بی‌نتیجه نمی‌ماند و کسانی که ظلم کرده‌اند، روزی مجازات خواهند شد.

به گزارش زمانه، آقای صانعی در جمع مسئولان مؤسسه تنظیم و نشر آثار آیت‌الله خمینی، از «هجمه‌ها و فشار‌ها» به این موسسه انتقاد کرد و گفت: «این تحریف‌ها، تهمت‌ها، افتراها و بی‌انصافی‌ها تمام می‌شود و روزی آنها که این اعمال را انجام داده‌اند، پشیمان خواهند شد.»

عملکرد «موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی» که مسئولیت آن بر عهده حسن خمینی است، در ماه‌های اخیر از سوی محافظه‌کاران نزدیک به محمود احمدی‌نژاد با انتقاد‌هایی مواجه شده است.

محافظه‌کاران می‌گویند که این موسسه با اندیشه‌ها و افکار آقای خمینی «دوگانه» رفتار می‌کند و در جریان وقایع پس از انتخابات، موضعی «جانبدارانه» به نقع اصلاح‌طلبان گرفته است.

به گزارش وب‌سایت جماران، آقای صانعی در واکنش به این انتقاد‌ها گفت که عده‌ای تلاش می‌کنند تا «مقام علمی» حسن خمینی را «پایین» بیاورند، اما «باید سختی‌ها را تحمل کرد.»

وی خطاب به مسئولان این موسسه گفت: «بدانید تنها موسسه نشر آثار و آثار امام مورد هجمه و تهمت نیست، یاران امام هم مورد حمله و هجمه همه‌جانبه قرار دارند. بازار تهمت و افترا هم فراوان است.»

این مرجع تقلید اضافه کرد: «نترسیم، چون ترس بسیار بد است. به دیگران هم بگویید که نترسید، خیال نکنید که می‌توانند هر کاری بکنند. چند روزی بیش نیست و تمام می‌شود.»

آقای صانعی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از رواج «دروغ‌گویی‌ها» در کشور از مسئولان جمهوری اسلامی سئوال کرد: «چرا نمی‌گویید که در زمان امام خمینی دروغ نبوده و الان این همه دروغ گفته می‌شود؟»

وی ادامه داد: «چرا نمی‌گویید که دو نفر خواستند از امام تعریف کنند، امام جلوی آن‌ها را گرفت و فرمود از من تعریف نکنید؟ اما امروز باب تملق باز شده و خیلی‌ها با تملق و دروغ به همه چیز می‌رسند.»

این مرجع تقلید همچنین گفت: «پنج سال قبل گفتم که دروغ دارد شایع می‌شود، ولی نمی‌دانستم که دروغ اصلاً فرهنگ می‌شود.»

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.