Home

انتقال توکلی و گودرزی به بیمارستان

28 May 2010

Font Size + | - Reset

کوهیار گودرزی و مجید توکلی، دو زندانی سیاسی که در زندان دست به اعتصاب غذا زده‌اند، پنج‌شنبه به دلیل وخامت وضعیت جسمانی به بیمارستان منتقل شدند.

مادر کوهیار گودرزی در گفت‌وگو با رادیو زمانه از بیهوش شدن فرزندش بر اثر اعتصاب غذا و انتقال وی به بهداری اوین خبر داد.

وی گفت: «امروز وقتی برای ملاقات با کوهیار به اوین رفتم، به من گفتند که او به انفرادی منتقل شده و ملاقات ندارد، اما یکی از زندانی‌ها در تماس تلفنی خبر انتقال کوهیار به بهداری اوین را به من داد.»

برادر مجید توکلی نیز به زمانه گفت که یکی از دوستان برادرش در تماس تلفنی از داخل زندان خبر داده که مجید توکلی قدرت تکلم را از دست داده و به بهداری اوین منتقل شده‌ است.

کوهیار گودرزی، عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر ۲۹ آذر ماه گذشته بازداشت شد. وی از تاریخ ۳۰ اردیبهشت در اعتراض به انتقالش به بند انفرادی دست به اعتصاب غذا زده ‌است.

این دانشجوی زندانی که پیش از آن در بند عمومی ۳۵۰ اوین بازداشت بود، در پی اعتراض به رئیس این بند به سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ منتقل شده‌است. وی در دو هفته اخیر هیچ‌گونه تماس تلفنی با خانواده‌اش نداشته ‌است.

مجید توکلی، فعال سرشناس دانشجویی نیز که ۱۶ آذر ماه ۱۳۸۸ به اتهام شرکت در تجمعات دانشجویی دستگیر شد، در اعتراض به انتقالش به سلول انفرادی دست به اعتصاب غذا زده است و در شرایط «نگران‌کننده‌ای» به سر می‌برد.

وی به دلیل اعتراض به «وضعیت نابسامان زندان و اعمال محدودیت‌های خلاف قانون در حق زندانیان سیاسی» از تاریخ دوم خرداد ماه جاری دوباره به سلول انفرادی منتقل شده‌ است.

به گفته برادر این فعال دانشجویی، خانواده وی در طول شش ماه بازداشتش فقط دو بار و هر بار به مدت ۱۰ دقیقه موفق به ملاقات با وی شده‌اند.

مادر مجید توکلی نیز در روزهای گذشته دست به اعتصاب غذا زده و می‌گوید تا زمان انتقال فرزندش به بند عمومی و دسترسی وی به پزشک، دارو، تلفن، وکیل و خانواده به اعتصاب غذایش ادامه می‌دهد.

شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل در نامه‌ای به گزارشگر ویژه بازداشت‌های خودسرانه سازمان ملل متحد، خواستار رسیدگی به وضعیت مجید توکلی شده ‌است.

این وکیل دادگستری با بیان این‌که تاکنون تمامی تلاش‌های بستگان و دوستان مجید و دادخواهی‌های آنان بی‌نتیجه مانده از گزارشگر ویژه بازداشت‌های خودسرانه سازمان ملل متحد خواسته‌است: «به هر طریق مقتضی به وضعیت این دانشجوی آزادی‌خواه رسیدگی کرده و مقامات حکومتی ایران را متوجه مسئولیت‌های قانونی اعمال و تصمیمات خویش نمائید.»

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
 • RSS iran – Google News

  • Sweden can't send Christian convert back to Iran - Catholic News Agency
  • Iran's Khamenei: 'The Americans Cannot Be Trusted' - Breitbart News
  • Michelle Obama hosts Iranian new year's feast - USA TODAY
  • Iran Dismisses US Talk of 'Arrangement' on Missiles - ABC News
  • Iran, India sign oil, energy agreement - Press TV
 • video
  کوچ بنفشه‌ها

  تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.