Home

موسوی: خرافات امروز در خدمت فساد سیاسی و اقتصادی است

27 May 2010

Font Size + | - Reset

ميرحسين موسوی، يکی از رهبران مخالفان دولت در ايران، با انتقاد از حذف سازمان مديريت و برنامه‌ريزی و ناديده گرفتن برنامه پنج ساله توسعه گفته است که خرافه گرایی در ايران در خدمت يک فساد سازمان يافته سياسی و اقتصادی قرار گرفته است.

به گزارش رادیو فردا، مير حسين موسوی در ديدار با جمعی از اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان و دانشگاهيان حزب اعتمادملی تصريح کرده است : «امروز خرافات در خدمت يک فساد سازمان يافته سياسی و اقتصادی قرار گرفته است. حذف سازمان مديريت و برنامه‌ريزی، حساسيت به کليد واژه توسعه، پشت سر انداختن برنامه‌های پنج ساله توسعه، همه و همه نشان از رسوخ تفکر خرافی است.»

ميرحسين موسوی سپس به اظهارات محمود احمدی‌نژاد، درباره دليل حمله آمریکا به عراق، گفت: «بر اساس اين نگاه، آمريکا نه برای نفت يا دلائل ژئوپلتيکی يا به دلايل استراتژيک به عراق آمده بلکه آمده است که جلوی ظهور امام زمان عليه‌السلام را بگيرد. حاکميت با اين طرز فکر در سياست خارجی چه فاجعه‌ای می‌تواند ايجاد کند.آيا توافق‌های شبه ترکمنچای نمی‌تواند نتيجه اجتناب‌ناپذير چنين طرز فکری باشد؟»

ميرحسين موسوی در بخش ديگری از اين ديدار از نقش مهدی کروبی، یکی دیگر از رهبران مخالفان دولت درایران، در تحولات پس از انتخابات تمجید کرده است.

آقای موسوی گفته است:«شجاعت و افشاگری ايشان سهم بالايی در آگاهی مردم و جنبش دارد. اميدواريم که اين نقش همچنان با قدرت ادامه داشته باشد. ايستادگی ايشان در تداوم نقش جنبش سبز اهميت حياتی دارد.»

میر حسین موسوی همچنین تأکيد کرده است در شرايط کنونی «ايستادگی بر حق تشکيل و حفظ احزاب در اين روزها حياتی‌تر از هميشه است»

ميرحسين موسوی گفته است: وقتی بحث اجرای بدون تنازل قانون اساسی می‌شود يکی از اصول صراحت در آزادی تشکل‌ها و احزاب است؛ چه اين احزاب سياسی باشند و چه صنفی.

موسوی تصريح کرده است: تشکل‌های سياسی بايد از آزادی و حقوق همه دفاع کنند و در صورت امکان در هم ادغام شوند و تشکل‌های بزرگتری را ايجاد کنند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
 • RSS iran – Google News

  • US accuses Chinese man of breaching Iran nuclear sanctions - BBC News
  • Trudeau plea for communication with Iran angers critics - Sun News Network
  • Iran oil exports will be in line with sanctions target: US - Reuters
  • Exclusive: Boeing says gets US license to sell spare parts to Iran - Reuters
  • In Sanctions Exit Strategy, Iran's "Second Foreign Minister" Takes Center Stage - Brookings Institution (blog)
 • video
  کوچ بنفشه‌ها

  تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.