Home

احمدی‌نژاد: روسیه مراقب باشد به دشمن تاریخی ما تبدیل نشود

27 May 2010

محمود احمدی‌نژاد با انتقاد از مواضع روسیه در قبال پرونده هسته‌ای ایران، به رهبران کرملین هشدار داد مراقب باشند به «دشمنان تاریخی» مردم ایران تبدیل نشوند.

به گزارش زمانه، احمدی‌نژاد در جمع گروهی از مردم کرمان، خطاب به دیمیتری مدودف، رئیس جمهوری روسیه گفت رابطه دوستانه تهران و مسکو «لوازمی» دارد که نخستین آن «احترام متقابل» است.

رئیس دولت دهم افزود انتظار ایران از روسیه «احترام به کرامت متقابل» است.

به گفته احمدی‌نژاد «امروز توضیح رفتار مدودف برای ملت ایران برای ما مشکل شده است. مردم نمی‌دانند اینها دوست ما هستند، در کنار ما هستند، با ما هستند یا اینکه دنبال چیز دیگری هستند.»

احمدی‌نژاد اظهار داشت: «من اگر رئیس ‌جمهور روسیه بودم، در اظهارنظرها و تصمیم‌گیری‌ها درباره موضوعاتی که به ملت بزرگ و تمدن‌ساز ایران مربوط می‌شود، تأمل بیشتری می‌کردم.»

احمدی‌نژاد در ادامه گفت: «ما نمی‌توانیم به حساب اینکه از سوی برخی‌ها تحت فشار هستیم، علیه منافع روسیه اقدام کنیم.»

رئیس دولت دهم همچنین خطاب به باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا گفت: «آقای اوباما باید بداند بیانیه تهران یک فرصت تاریخی برای اوست و نشان می‌دهد می‌خواهد تغییر ایجاد کند.»

ایران در بیانیه تهران اعلام کرده که با تبادل سوخت هسته‌ای در خاک ترکیه موافق است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.