Home

جنتی: دانشجو نمره می‌خواهد، ناچار است محجبه باشد

22 May 2010

احمد جنتی، امام جمعه موقت تهران می‌گوید که بیش از ۲۰ سال است که در زمینه حجاب «شل» گرفته شده و مسئله حجاب حل نشده‌ است.

وی در مورد چاره حل این «مسئله» در دانشگاه‌ها خطاب به مسئولان شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت که «دانشجو نمره می‌خواهد و ناچار است دستور حجاب را اجرا کند.»

آقای جنتی با بیان این‌که «دانشگاه و دانشجویان در اختیار شما هستند»، از مقامات مسئول خواست که در صورت «بدحجابی» دانشجویان از سوی کمیته انظباطی با آن‌ها برخورد کنند.

خطیب موقت جمعه تهران با بیان این که کار فرهنگی در مورد حجاب «پاسخ مثبت» نداده‌ است، خواستار «همت و کار مضاعف» در این زمینه شد.

وی افزود: «بعضی اوقات افرادی می‌گویند باید کار فرهنگی انجام شود، اما مگر این کار چندبار باید انجام شود که پاسخ مثبت هم ندهد؟ با این گونه روش‌ها دست خود را می‌بندید.»

این روحانی هوادار محمود احمدی‌نژاد همچنین خواستار شروع اجرای قانون حجاب توسط کارمندان شد و گفت که این قانون باید در بیمارستان‌ها و سایر مراکز نیز اجرا شود.

احمد جنتی در بخشی دیگر از سخنان خود سیاست خارجی ایران را مورد توجه قرار داد و گفت که ایران در حال شکل دادن به «قطب جدیدی» در منطقه‌ است.

وی افزود: «رزمایش‌های سپاه و ارتش بود که نشان داد قدرت جدیدی در منطقه در حال شکل‌گیری است.»

امام جمعه تهران امضای بیانیه اخیر هسته‌ای از سوی ایران، ترکیه و برزیل را «مشت محکمی بر دهان آمریکا، اسرائیل و غرب» توصیف کرد و گفت که این بیانیه غرب را در «بن‌بست» قرار داده‌ است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.