Home

قوه قضاییه: در برخورد با سران فتنه تعلل نکرده‌ایم

19 May 2010

صادق لاریجانی در واکنش به نامه ۱۷۵ نماینده مجلس مبنی بر برخورد با رهبران مخالف دولت گفت نمایندگان مجلس باید بدانند که قوه قضائیه «همواره در راستای سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی قدم برمی‌دارد.»

به گزارش زمانه‌، اظهارات آقای لاریجانی چند روز پس از انتشار نامه ۱۷۵ نماینده مجلس خطاب به وی در انتقاد از «تعلل» این قوه در برخورد با رهبران مخالف دولت ایراد می‌شود.

لاریجانی که در همایش گردهمایی معاونین و مدیران کل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سخن می‌گفت، در واکنش به این نامه اظهار داشت: «قوه قضائیه در برخورد با فتنه‌گران به هیچ وجه امروز و فردا نکرده است.»

رئیس قوه قضائیه افزود پیش از انتشار این نامه، به برخی از نمایندگان در مورد سیاست قوه قضائیه در برخورد با مخالفان توضیح داده است، اما «متاسفانه دوباره برخی از این حرف‌ها می‌زنند.»

لاریجانی خطاب به این نمایندگان گفت: «ما کار خود را به خوبی بلدیم و اهل امروز و فردا کردن هم نیستیم که این آقایان بخواهند به ما کمک کنند و ما در برخورد با سران فتنه هیچ خوفی نداریم.»

وی همچنین در واکنش به اعتراض گروهی از‌ نمایندگان به احضار برخی مدیران رسانه‌های محافظه‌کار افزود: «هیچ کس حق توهین به سران قوا را ندارد و عدالت مربوط به همه است.»

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: «هیچ کس حق ندارد از دوستان، نزدیکان و هم‌حزبی‌های خود بی‌جهت در برابر قانون دفاع کند و این عادلانه نیست، چرا که اگر دوستان و نزدیکان ما هم مرتکب خلاف شدند، باید پاسخگو باشند.»

به گفته لاریجانی «این گونه نامه‌پراکنی‌ها ولو برای کمک به ما باشد، به ضرر دستگاه قضایی است و ما توقع نداریم در مجلس عده‌ای راه بیفتند و امضا جمع کنند.»

صادق لاریجانی همچنین در واکنش به گزارش‌ برخی رسانه‌ها درباره سکوت قوه قضائیه در برخورد با «مفاسد اقتصادی» هم گفت که این گزارش‌ها «دروغی» بیش نیست.

لاریجانی افزود: «رهبر معظم انقلاب همواره به طور قطع در برخورد با مفاسد تاکید کردند، اما فرمودند برخوردی که موجب تضعیف نظام می‌شود، صورت نگیرد.»

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: «اگر مسئولی فراخوانده شدن به دادگاه را برای خود ناخوشایند می‌خواند، این تقصیر ما نیست.»

اظهارات لاریجانی در شرایطی ایراد می‌شود که برخی وب‌سایت‌های خبری اعلام کرده‌اند قوه قضائیه به دستور رهبر جمهوری اسلامی، از پیگیری پرونده محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد منع شده است.

رحیمی آن‌طور که الیاس نادران، نماینده محافظه‌کار مجلس اعلام کرده است مسئول یک «شبکه مفاسد اقتصادی» بوده است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.