Home

درخواست برخورد با رهبران مخالف دولت

17 May 2010

۱۷۵ نماینده مجلس در نامه‌ای به صادق لاریجانی رییس قوه قضائیه، خواستار تسریع برخورد این قوه با رهبران مخالف دولت شدند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، این نمایندگان در نامه خود از تاخیر در محاکمه کسانی که آنها را «سران فتنه» خوانده‌اند، ابزار تاسف کرده‌‌اند.

در نامه این نمایندگان، از احضار مدیران مسئول روز‌نامه‌های کیهان، جوان، وطن‌امروز، ایران و خبرگزاری فارس و ایرنا به دادگاه انتقاد شده و آمده که اگر این رسانه‌ها بعد از انتخابات «به وظیفه انقلابی خود عمل نمی‌کردند، باید مورد مواخذه و بازخواست قرار می‌گرفتند.»

مدیران این رسانه‌ها با شکایت میرحسین موسوی، شیرین عبادی، وکیل شادی صدر و عماد‌الدین باقی در هفته‌های اخیر دادگاهی شده‌اند.

امضاءکنندگان این نامه خطاب به آقای لاریجانی نوشته‌اند که شکایت از رسانه‌های محافظه‌کار «باعث تنفس مصنوعی جریان فتنه خواهد شد.» آنها افزوده‌اند که شکایت رهبران مخالفان دولت از این رسانه‌ها «جای طرح و رسیدگی در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی را ندارد.»

این نمایندگان افزوده‌اند که پیگیری شکایت از برخی رسانه‌های محافظه‌کار «با نیت خیر در گوشه‌ای از دستگاه قضا و آن هم به دلیل عدم توجه به این نکات در حال رخ دادن است.»

آنها همچنین خطاب به رئیس قوه قضائیه نوشته‌اند: «بیم آن می‌رود که گروهک‌های ضدانقلاب نیز با وقاحت تمام برای محاکمه قضات و روسای دادگاه‌هایی که محکومشان کرده‌اند، به دستگاه قضا روی آورند.»

این نمایندگان همچنین بیانیه میرحسین موسوی در اعتراض به اعدام پنج زندانی سیاسی را «اعتراضی وقیحانه» خوانده‌اند.

روز گذشته نیز عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران در واکنش به بیانیه موسوی در اعتراض به اعدام‌های اخیر، گفته بود که این بیانیه، اقدامی «مجرمانه» است و قوه قضائیه آن را در وقت خود پیگیری خواهد کرد.

نامه این نمایندگان در شرایطی منتشر می‌شود که پیش‌تر اعلام شده بود ۱۴۰ نماینده مجلس از میرحسین موسوی به قوه قضائیه شکایت کرده‌اند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.