Home

هاشمی: زندان رفتن‌ها مردم را بیدار می‌کند

12 May 2010

اکبر هاشمی رفسنجانی می‌گوید زندانی شدن افراد «دلسوز و منتقد»، منجر به بیداری مردم می‌شود و «سکوت» جامعه و مردم در خصوص مسائل سیاسی غیرقابل قبول است.

به گزارش وب‌سایت کلمه، هاشمی در دیدار با گروهی از جوانان اصلاح‌طلب گفته که زندانی شدن چهره‌های منتقد، موجب «آگاهی» مردم می‌شود که این مسئله در مجموع «سازنده» است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزوده بازداشت‌ها، عده قابل‌توجهی را در هدف «ثابت قدم‌تر» کرده و «شک نباید کرد که این زندان رفتن‌ها در مجموع سازنده است.»

هاشمی رفسنجانی خطاب به جوانان حاضر در این دیدار گفت: «جای دلسردی نیست، وقتی کسی وارد فعالیت سیاسی می‌شود، نباید فکر کند معادلات آن‌قدر ساده است که با چند راهپیمایی همه چیز حل می‌شود.»

وی در این دیدار همچنین خواست که «جوانان اصلاح‌طلب» در جهت آگاه کردن اقشار مختلف جامعه تلاش کرده و آگاهی‌های خود را مبنای تعقل و تحلیل خود قرار دهند.

هاشمی اظهار داشت: «کار برای مردم، زحمت و مرارت دارد و سختی‌های مسیر را باید تحمل کرد. مطمئن باشید کسانی که در زندان یک سیلی می‌زنند، به اندازه ۱۰ سیلی باید جوابگو باشند.»

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، «بی‌تفاوتی» جامعه نسبت به مسائل سیاسی را «عیب» بسیار بزرگی دانست و گفت: «سکوت و بی‌تفاوتی مردم قابل قبول نیست.»

هاشمی روز گذشته نیز در دیدار جمعی از استانداران پیشین ایران گفته بود: «حکومت‌ها در دنیای امروز به دنبال اقناع افکار عمومی هستند و دوران سرکوب و تحمیل پایان یافته ‌است.»

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.