Home

بحرین یک نفر را به اتهام انتساب به شبکه جاسوسی ایران دستگیر کرد

12 May 2010

وزارت کشور بحرین اعلام کرد، یک شهروند بحرینی در این شیخ‌نشین به ظن ارتباط با شبکه جاسوسی منتسب به ایران دستگیر شده است.

بر پایه بیانیه وزارت کشور بحرین در جریان بازجویی‌های مقام‌های کویتی از بازداشت‌شدگان شبکه جاسوسی منتسب به ایران، نام این شخص به میان آمده است.

محمد بو حمود، معاون وزیر کشور بحرین، در این بیانیه گفت: «مقام‌های ویژه امنیتی یک بحرینی مظنون را که نام وی در تحقیقات پرونده این شبکه جاسوسی به میان آمده، بازداشت کرده‌اند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «ضربه زدن به امنیت هریک از کشورهای خلیج فارس، ضربه به امنیت همه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است.»

کویت هفته گذشته رسما اعلام کرد که چندین نفر در پیوند با یک شبکه جاسوسی مرتبط با ایران در این کشور دستگیر شده‌اند.

شیخ جابر الصباح، وزیر کشور کویت، که در نشست مقام‌های امنیتی کشورهای حاشیه خلیج فارس در ریاض شرکت کرده بود، در حاشیه این نشست اظهار داشت که تحقیقات از بازداشت‌شدگان ادامه دارد.

روزنامه کویتی القبس برای نخستین بار در گزارشی نوشت، دست کم هفت نفر از اعضای یک شبکه جاسوسی وابسته به ایران که در پلیس و ارتش کویت فعالیت می‌کردند، بازداشت شده‌اند. دراین گزارش آمده است که این افراد، از پایگاه‌های کویتی و آمریکایی اطلاعات جمع‌آوری کرده و آنها را در اختیار سپاه پاسداران قرار می‌داده‌اند. وزارت خارجه ایران، این گزارش‌ها را رد کرده است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.