Home

هاشمی رفسنجانی: دوران سرکوب و تحمیل پایان یافته‌ است

11 May 2010

علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از استانداران پیشین ایران گفت که «حکومت‌ها در دنیای امروز به دنبال اقناع افکار عمومی هستند و دوران سرکوب و تحمیل پایان یافته‌است.»

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت که هنوز به راه حل‌های ارائه شده در نماز جمعه برای برون‌رفت از وضعیت فعلی معتقد است.

هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۶ تیر ماه سال گذشته، پیشنهاد آزادی زندانیان، فراهم کردن فضای آزاد برای اظهار نظر مخالفان و دلجویی از آسیب‌دیدگان را داده بود که منجر به برانگیخته شدن خشم محافظه‌کاران شد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در دیدار روز دوشنبه خود، قانون اساسی را «مهم‌ترین محور برای حرکت نیروهای انقلاب» عنوان کرد و گفت «اجرای صحیح قانون اساسی و توجه به خواسته‌های مردم می‌تواند استحکام‌بخش نظام جمهوری اسلامی باشد.»

وی در ادامه خواستار شد تا «شرایط به نحوی فراهم شود تا همگان احساس کنند در نحوه اداره کشور سهیم هستند.
امروز سطح آگاهی مردم در دنیای جدید بسیار وسیع‌تر از گذشته شده و ارتباطات عامل مهمی برای همدلی و وحدت است.»

از زمان ایراد خطبه نماز جمعه ۲۶ تیر ماه، حملات علیه رئیس مجلس خبرگان، افزایش یافته‌است، به طوری که آیت‌الله علی خامنه‌ای در چندین سخنرانی، بدون اشاره به نام وی، از موضع‌گیری و عملکرد هاشمی رفسنجانی در حوادث پس از انتخابات انتقاد کرد.

هاشمی رفسنجانی در آن خطبه در مورد خانواده‌های آسیب‌دیده از سرکوب‌های نیروهای حکومتی گفته‌بود که این خانواده‌ها «دلشان برای کشورشان می‌سوزد» و خواستار شده‌بود تا «ناراحتی‌های پیش‌آمده، به گونه‌ای ترمیم و دلجویی شود.»

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.