Home

غلامحسین الهام: موسوی محارب است

11 May 2010

غلامحسین الهام عضو شورای نگهبان و سخنگوی دولت قبلی محمود احمدی نژاد، میرحسین موسوی را «یک محارب» لقب داد.

به گزارش جرس، الهام در این باره گفت: “برای کسانی که هنوز طرفدار موسوی هستند متأسفم، چرا که وی باعث برهم زدن نظم کشور و ترورهای خیابانی شده است”.

وی افزود: «با وجود این که در شورای نگهبان به صلاحیت میرحسین موسوی رأی دادم، ولی امروز او را یک محارب علیه نظام می‌دانم.»

به گزارش خبرگزاری فارس وی که در یکی از همایش‌های بسیج دانشجویی سخن می‌گفت اضافه کرد: “یک روز گرایش مردم به سمت اصلاحات بود و آن افراد اصلاح‌طلب از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده بودند و در حال حاضر هم گرایش مردم به سمت اصولگرایان است، در این راستا صحیح نیست زمانی که نظر مردم از اصلاح‌طلبان برگشته ما شورای نگهبان را زیرسؤال ببریم”.

در همین حال اسدالله بادامچیان، نماینده اصول‌گرای تهران در مجلس، می‌گوید اصلاح‌طلبان «امام منهای رهبری» را قبول دارند و «جریان سوم» که قصد تشکیل آن را داشته‌اند همواره شکست خورده‌است.

بادامچیان با مقایسه اصلاح‌طلبان با حزب توده و سازمان مجاهدین خلق گفت که این دو حزب نیز در سال‌های اول انقلاب از امام حمایت می‌کردند اما «دستشان رو شد.»

وی در گفتگو با ایلنا گفته‌است که افرادی سعی می‌کنند «جریان اصیل» را تحت تاثیر قرار دهند اما «همواره زمین می‌خورند.»

وی با اشاره به موسوی و کروبی گفت: «موسوی از بنی‌صدر هم بدتر است و من او را از گذشته می‌شناسم و این ربطی به انتخابات ندارد.»

شایان ذکر است طبق قوانین جزایی در ایران، فردی که اتهام محاربه برای وی در دادگاه اثبات شود، به اعدام محکوم می‌شود.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.