Home

موسوی: آنچه می‌ماند کارنامه افراد است

10 May 2010

میرحسین موسوی از رهبران مخالف دولت، در دیدار با خانواده عما‌دالدین باقی گفت آنچه که در تاریخ می‌ماند «کارنامه افراد در دفاع از حقیقت» است.

به گزارش وب‌سایت کلمه، موسوی که به همراه زهرا رهنورد، به دیدار خانواده عماد‌الدین باقی رفته بود، از این فعال حقوق بشر به عنوان پژوهشگری نام برد که فعالیت‌هایش در خاطره‌ها باقی خواهد ماند.

نخست‌وزیر پیشین ایران همچنین، برخورد‌های «سلیقه‌ای و شخصی» با قانون اساسی را یکی از مهمترین مشکلات کنونی جامعه ایران برشمرد.

به گفته موسوی، «فقدان تمرکز» در تصمیم‌گیری‌ها یکی از مهم‌ترین مشکلات اساسی مدیریت در کشور است.

در این دیدار فاطمه کمالی احمد سرایی (همسر باقی) نیز گزارشی از وضعیت همسرش در زندان ارائه کرد.

خانم کمالی گفت: «باقی به عنوان یک نویسنده، حتی از داشتن یک قلم و خودکار و یا کتاب در سلولش محروم است.»

وی پیش‌تر گفته بود که پزشکان زندان برای آقای باقی، مصرف روزانه «۱۰ تا ۱۵ قرص» تجویز کرده‌اند. به گفته خانم کمالی، همسرش در چهار ماه گذشته حدود «۱۷۰۰ قرص» مصرف کرده است.

عماد‌الدین باقی، روزنامه‌نگار، پژوهشگر و فعال حقوق بشر، هفتم دی ‌ماه سال گذشته در منزل شخصی‌اش بازداشت شد و همچنان در زندان به‌سر می‌برد.

وی رئیس و بنیان‌گذار کمیته دفاع از حقوق زندانیان است و جوایز بین‌المللی زیادی را از آن خود کرده است.

موسوی و رهنورد همچنین در دیدار با خانواده جعفر پناهی، در جریان وضعیت این کارگردان برجسته در زندان قرار گرفتند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.