Home

احمد خاتمی: دود بدحجابی به چشم خود زن‌ها می‌رود

8 May 2010

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران می‌گوید که «بدحجابی که یادگار رضاخان قلدر است» امنیت اخلاقی و روانی جامعه را از بین می‌برد و «دود آن به چشم» خود زن‌ها می‌رود.

به گزارش زمانه، وی در خطبه‎های نماز جمعه این هفته تهران گفت که افزایش «بدحجابی» یکی از اهداف «جبهه جنگ نرم فرهنگی» است و اکنون بعضی‌ها «کشف حجاب» را تجربه می‌کنند.

این روحانی هوادار دولت مدعی شد: «مردم از این بدحجابی‌ها جان‌شان به لب‌شان رسیده‌ است و به هیچ عنوان تعلل در اجرای قانون حجاب و عفاف را نمی‌پذیرند.»

هرسال با گرم شدن هوا در ایران هشدارها و سخت‌گیری‌ها درباره حجاب و پوشش زنان در ایران، شدت می‌گیرد.

در چند سال اخیر، پس از روی کارآمدن دولت محمود احمدی‌نژاد «گشت‌های ارشاد» نیروی انتظامی رویکرد سخت‌گیرانه‌تری را نسبت به پوشش زنان اتخاذ کرده‌اند و زنانی را که پوشش آن‌ها مطابق دستورالعمل‌های نیروی انتظامی نباشد دستگیر می‌کند.

احمد خاتمی همچنین به افرادی که آن‌ها را «بازیگران ابتذال و مباشران بدحجابی و حامیان آن» نامید، هشدار داد: «ملت همان‌طور که جریان فتنه سیاسی را به عقب راند، با همان قدرت و قاطعیت در مقابل جریان بدحجابی خواهد ایستاد.»

وی با بیان این‌که حجاب «یک مسئله شخصی» نیست، خطاب به زنان گفت: «آیا با این بدحجابی باز هم می‌گوئید مسلمان هستید؟»

بر اساس قوانین جمهوری اسلامی تمام زنان با هر مذهب و عقیده‌ای ملزم به پوشیدن لباس به صورتی که در دستورالعمل‌های حکومتی ایران آمده هستند و تخطی از آن مجازات قانونی در پی دارد.

اواخر فرودین ماه جاری نیز کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران، با اشاره به احتمال رخ دادن زمین‌لرزه در پایتخت ایران، گفته بود: «بانوانی که ظاهر مناسبی ندارند، باعث گسترش زنا در جامعه می‌شوند که این باعث افزایش زلزله‌ است.»

از سوی دیگر شماری از نمازگزاران تهرانی روز گذشته پس از نماز جمعه علیه آن‌چه «بی‌حجابی و رواج روابط لجام‌گسیخته» می‌خواندند تظاهرات کردند.

تظاهرات کنندگان در شعارهای خود خواستار «پاسخ انقلابی» دولت به «رواج بدحجابی» شدند و اقدامات دولت را در این رابطه کافی ندانستند.

در بیانیه این تظاهرات که از سوی «ستاد مردمی احیای فرهنگ و ارزش‌های اسلامی» منتشر شد از «امت حزب‌الله و به خصوص خواهران حزب‌اللهی» خواسته شده بود که حضور فعالی در صحنه مبارزه قانونی با «مظاهر فساد» داشته باشند.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.