Home

جو بایدن: ایران با انزوای بیشتری روبرو می‌شود

7 May 2010

جو بایدن، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، امروز پنج‌شنبه، به مقامات اروپایی گفت که ایران با «یک انتخاب سخت» رودررو است. به گفته وی ایران باید میان لغو برنامه هسته‌ای خود یا رویارویی با «پیامدهای بیشتر و افزایش انزوا» یکی را انتخاب کند.

جو بایدن در آغاز سفر اروپایی خود اظهار داشت که «برنامه هسته‌ای ایران به تعهدات خود بر پایه ان‌پی‌تی عمل نمی‌کند و خطر به‌راه انداختن یک مسابقه تسلیحاتی هسته‌ای را در خاورمیانه با خود دارد.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا از حزب دموکرات در ادامه سخنانش خطاب به مقامات اروپایی گفت: «آیا این کنایه‌آمیز نخواهد بود که جهانی که شاهد برچیده شدن پرده آهنین در پایان کار اتحاد شوروی بوده اکنون شاهد یک مسابقه تسلیحاتی جدید آن هم در بی‌ثبات‌ترین نقاط جهان بشود؟»

وی افزود: «به نظر من اگر اجازه بدهیم چنین امری رخ بدهند، فرزندان ما، نوه‌های ما و نوادگان ما ما را نخواهند بخشید.»

آقای بایدن اظهار امیدواری کرد که ایران با «عمل کردن به قوانین بین‌المللی به حامعه کشورهای مسئولیت‌پذیر بازگردد،» و تأکید کرد که در غیر این صورت ایران با «پیامدها و انزوای بیشتر» روبه‌رو خواهد شد.
معاون باراک اوباما هم‌چنین از رهبران ایران در خصوص آن‌چه «گسترش تروریسم» نامید انتقاد کرد و سرکوب مخالفان در ایران را امری قابل نکوهش دانست.

ایالات متحده و هم‌پیماناش درصددند با گذراندن قطعنامه‌ای تحریمی علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل بر فشار به جمهوری اسلامی بیفزایند.

محمود احمدی‌نژاد در سفر تازه خود به نیویورک هشدار داد چنانچه این قطعنامه به تصویب برسد، راه حل و فصل پرونده اتمی تهران بسته خواهد شد.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS Unknown Feed

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.