Home

احمدی‌نژاد: صدور قطعنامه راه را می‌بندد

5 May 2010

محمود احمدی‌نژاد هشدار داد چنانچه شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران قطعنامه صادر کند، راه حل و فصل پرونده اتمی تهران بسته خواهد شد.

احمدی‌نژاد در جریان یک نشست مطبوعاتی در آمریکا گفت صدور نخستین قطعنامه در شورای امنیت علیه ایران، در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما به معنای بازگشت به دوران جورج بوش است.

رئیس دولت دهم از پرونده هسته‌ای ایران به عنوان بهترین فرصت برای اوباما به منظور «اصلاح» رابطه با تهران یاد کرد و افزود: «یک جریان سازمان‌یافته تلاش می‌کند دوران اوباما را که امید اصلاح را بوجود آورد، به سرعت به پایان ببرد.»

احمدی‌نژاد اظهار داشت: «ما نگران این هستیم فرصتی که برای اوباما ایجاد شده از بین برود.»

آمریکا به همراه گروهی از کشور‌های غربی تلاش می‌کند دور تازه‌ای از تحریم‌ها را علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل تصویب کند.

این تحریم‌ها پس از شکست مذاکرات در خصوص مبادله سوخت میان تهران و گروه وین در دستور کار قرار گرفته است. احمدی‌نژاد در تازه‌ترین اظهارات خود، امکان بررسی پیشنهاد مبادله سوخت با برزیل را نیز مطرح کرده است.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.