Home

کروبی: همه باید جنبش را با پافشاری بر انتخابات آزاد به پیش ببریم

4 May 2010

مهدی کروبی در دیدار با جمعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشکده خبر، ضمن انتقاد از وضعیت موجود در کشور، هزینه دادن در راه مردم سالاری را امری بدیهی خواند و تاکید کرد همه ما باید با هم و در کنار هم، با محوریت و پافشاری بر انتخابات آزاد و اجرای بی‌چون و چرای قانون اساسی جنبش را به پیش ببریم.

به گزارش سحام نیوز، روز سه‌شنبه گروهی از دانشجویان دانشگاه خبر با دبیرکل حزب اعتمادملی دیدار کردند و ضمن قدردانی از مواضع روشن و شجاعانه وی، به انتقاد از وضعیت نابسامان کشور پرداخته و خواستار حضور پررنگ‌تر جنبش در صحنه گردیدند.

بر اساس این گزارش کروبی ضمن بیان اینکه “ماحصل این انقلاب، قانون اساسی است و طبق همین قانون اساسی حقوق ملت و دولت مشخص گردیده”، خاطرنشان کرد “متاسفانه خودمحوری و قانون‌گریزی، کشور را به مرحله خطرناکی سوق داده است که نتیجه آن وقایع تلخ اخیر و وضعیت تاسف‌آور کنونی کشور است. امروز با کمال تاسف شاهد آن هستیم که عده‌ای همه محافل را در اختیار دارند و از آن استفاده ابزاری می‌کنند!”

مهدی کروبی در پاسخ به نگرانی دانشجویان از وضعیت موجود و حضور پررنگ‌تر جنبش در صحنه نیز یادآور شد: “حاکمیت در پی القای شکست جنبش است! به نظر می‌رسد به‌ دلیل اعمال خشونت ها و رفتارهایی که در هیچ قالبی (مرام و مسلکی) توجیه ندارد، مردم هوشیارتر و البته محتاط تر شده اند که این نیز خود ناشی از هوشمندی مردم در قبال خشونت طلبان است اما سوال اینجاست که آیا فکر و ذهن مردم عوض شده است؟! یقینا خیر. چرا که آن بد رفتاری‌ها، سرکوب‌ها، شکنجه‌ها و تجاوزها توسط افراطیون محال است از اذهان مردم محو شود.”

این رهبر جنبش اصلاحات همچنین خاطرنشان کرد: “نکته دیگر این است که ببینیم در طول این چند ماه جنبش دچار ریزش شده است یا رویش؟ به نظر بنده جنبش قطعا رویش کیفی داشته است. و این امر به سرعت در میان لایه‌های مختلف اجتماعی رو به افزایش است. جنبش در همه جا نفوذ کرده است. و مهمترین شاهد بر این مدعا تداوم و افزایش شدت برخورد ها با مردم است و الا چه دلیلی برای ادامه این رویه وجود دارد؟!!

مهدی کروبی در ادامه با بیان این نکته که “جنبش نباید دچار احساسات و امور ساختارشکنانه شود”، تاکید کرد “ما زنده به ادامه حرکت هستیم. اما حرکتی معقول و باتدبیر. حرکتی مبتنی بر اجرای قانون اساسی. این بدان معنا نیست که قانون اساسی کامل و وحی منزل است.”

کروبی در ادامه خطاب به دانشجویان گفت: “آنچه که مهم است و نیاز به توجه دارد و تجربه بارها آنرا اثبات کرده است این موضوع می باشد که هر آنچه زود بدست آید، زود هم از دست می رود. حرکت باید منطقی، آرام و مداوم باشد تا افراد پالایش شوند و می دانیم هزینه دادن در راه مردم سالاری امری بدیهی است”.

 
Tehran Review
کلیدواژه ها: , , | Print | نشر مطلب Print | نشر مطلب


What do you think | نظر شما چیست؟

عضویت در خبرنامه تهران ریویو

نشانی ایمیل

Search
Most Viewed
Last articles
Tags
  • RSS iran – Google News

  • video
    کوچ بنفشه‌ها

    تهران‌ریویو مجله‌ای اینترنتی، چند رسانه‌ای و غیر انتفاعی است. هدف ما به سادگی، افزایش سطح گفتمان عمومی در مورد ایده‌ها، آرمان‌ها و وقایع جهان امروز است. این مشارکت و نوشته‌های شما مخاطبان است که کار چند رسانه‌ای ما را گسترش داده و به آن غنا و طراوت می‌بخشد. رایگان بودن این مجله اینترنتی به ما اجازه می‌دهد تا در گستره بیشتری اهداف خود را پیگیری کرده و تاثیرگذار باشیم. مهم‌تر از همه اینکه سردبیران و دست‌اندرکاران تهران‌ریویو به دور از حب و بغض‌های رایج و با نگاهی بی‌طرفانه سعی دارند به مسایل روز جهان نگاه کرده و بر روی ایده‌های ارزشمند انگشت بگذارند. تهران ریویو برای ادامه فعالیت و نشر مقالات نیازمند یاری و کمک مالی شماست.